Dolandırıcılar, Discord'da ADA sahiplerini dolandırmak için Cardano'nun Daedalus cüzdanını hedefliyor

Dolandırıcılar, Discord'da ADA sahiplerini dolandırmak için Cardano'nun Daedalus cüzdanını hedefliyor

Daedalus kripto cüzdanına ait olduğu iddia edilen sahte bir web sitesi, ADA varlıklarının kullanıcılarını dolandırmak amacıyla dijital dağıtım platformu Discord'da pazarlanıyor.

Bir Reddit kullanıcısı tarafından belirlenen sahte web sitesi, kullanıcıları Daedalus Cüzdanlarında güncellemeler yapmaya teşvik ediyor. Sahte Cardano Official Release hesabı altında yapılan Discord gönderisinde, organizatörler, kullanıcıların cüzdanlarını hatasız güncellemelerinin zorunlu olduğunu belirtiyor.

Gönderi, kullanıcıların cüzdanı indirip güncelleyebilecekleri sahte bir web sitesi ekledi. Özellikle, doğrulanmış Daedalus cüzdan web sitesi "https://daedaluswallet.io" iken sahte web sitesinin adresi "https://daedaluswallet.one" şeklindedir. İlginç bir şekilde, sahte web sitesi tüm özellikleriyle resmi Daedalus Cüzdan web sitesini yansıtıyor.

Failler, kullanıcılara yeni güncellenmiş cüzdanın kriptoyu itibari paraya dönüştürme yeteneği, daha fazla hız ve cüzdanı daha sağlam olarak adlandırırken istikrar dahil bir dizi özellik ile birlikte geldiğini vaat ediyor.

Özellikle, diğer kripto para birimiyle ilgili ürünler gibi, Daedalus cüzdanı da daha önce kripto dolandırıcılığına kurban gitmişti.

Ayrıca, bu yılın başlarında, birkaç kullanıcı bu yılın başlarında Google Playstore platformunda sahte bir cüzdan indirdikten sonra ADA varlıklarını kaybettiğini açıkladı.

ICRYPEX Kripto Para Uygulaması ile Her Yerde Özgürce Alın Satın!

Dolandırıcılığın ardından Cardano'nun ana şirketi Input-Output, kullanıcıları dikkatli olmaları konusunda uyarıda bulundu.

Dolandırıcıların ADA hedefi, kriptonun yeni seviyelere yükselmesinin ardından geliyor. Yazının yazıldığı sırada, ADA son yedi gün içinde %45'in üzerinde kazanç elde ederek 2 dolardan işlem görüyor.

Token, 5 dolarlık fiyat işaretini hedefleyen varlıklarla kilit direnci kırmayı başardı. Cardano ağı, devam eden ağ güncellemelerinin yanı sıra çeşitli kullanım durumları ile yakın zamanda artan bir şekilde benimsendi.

Bu yıl, kripto para birimlerinin büyümesiyle birlikte cüzdan dolandırıcılıkları artıyor ve dolandırıcılar sektördeki karlardan yararlanmaya çalışıyor.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ