Djed stablecoin, Cardano blok zincirindeki merkezi olmayan finans (DeFi) ekosistemini güçlendirmede çok önemli bir rol oynayacak.

Cardano: Stablecoin Djed

Djed stablecoin, Cardano blok zincirindeki merkezi olmayan finans (DeFi) ekosistemini güçlendirmede çok önemli bir rol oynayacak. COTI Network, Djed'in teknolojik gelişmelerini göz önünde bulundurarak, zincir indeksini senkronize etme sürecini çoktan başlattıklarını belirtti.

Cardano yerel merkezi olmayan stablecoin Djed'in lansmanı oldukça yakın ve en son piyasa raporuna göre önümüzdeki hafta gibi erken bir tarihte gerçekleşebilir. Djed geliştiricisi COTI Network, 24 Ocak Salı günü aynı duyuruyu yaptı.

Djed stablecoin'in piyasaya sürülmesi, Cardano ekosisteminin gelişmekte olan merkezi olmayan finans (DeFi) alanında büyümeyi artırma ve yeni kullanım durumları sunma beklentileriyle birlikte geliyor. Ayrıca, COTI Ağı ayrıca $DJED'in listelenmesi için farklı oyuncularla ortaklık kuruyor. örneğin Kripto borsası Bitrue, piyasaya sürüldüğünde Djed'i listeleyeceğini duyurdu.

COTI ağının CEO'su Shahaf Bar-Geffen, kullanıcıları önümüzdeki günlerde daha heyecan verici haberlere hazırlanmaları konusunda bilgilendirdi. Djed'in bazı teknolojik gelişmelerini daha detaylı açıklayan COTI Network, şimdiden zincir indeksini senkronize etme sürecini başlattıklarını belirtti. Resmi blog yazısı notları:

Zincir indeks senkronizasyon sürecini başlattık. Bu işlem 14 gün sürebilir ve senkronizasyonu bir hafta önce başlattığımıza göre önümüzdeki hafta tamamlamayı ve lansmana hazır hale gelmeyi umuyoruz. Şu an itibariyle, lansmanı engelleyen tek teknik darboğaz bu.

Djed ve ADA Stake Etme Hakkında Daha Fazla Bilgi

Djed, Cardano ekosistemini güçlendirmek için oluşturulmuş, merkezi olmayan, aşırı teminatlandırılmış bir stablecoin'dir. Cardano, Djed dijital para birimini ilk kez 2021'de COTI Ağı bu sabit parayı oluşturmak için Cardano Girdi Çıkışı (IOG) ekibi ile işbirliği yaparken tanıttı.

Djed'in daha büyük rolü, şu anda şekillenmekte olan Cardano blok zincirindeki merkezi olmayan finans (DeFi) ekosistemine hitap etmek olacaktır. Merkezi olmayan Djed stablecoin, düşük ücretlerle stratejilerin uygulanmasında önemli bir rol oynayacaktır.

Öte yandan Djed stablecoin, ADA'daki rezervler aracılığıyla fiyat istikrarını sağlayacak şekilde tasarlanmıştır. Başlangıçta, Cardano ekibi bundan algoritmik istikrarlı para olarak bahsetti, ancak geçen yıl Terra ekosisteminin çökmesiyle algoritmik sabit paralar etrafında oluşan tüm olumsuz duyguları göz önünde bulundurarak bu kuralı kullanmayı bıraktılar.

COTI Ağı, Djed'i, ADA'daki kapsama alanı Djed'in yayınladığının dört katına kadar olan aşırı teminatlandırılmış bir stablecoin olarak değerlendiriyor. Şimdi, COTI ekibi, Djed akıllı sözleşmelerinde ADA staking yaparak ek ödülleri takip etmek için bir anlık görüntü mekanizması üzerinde çalışıyor. Şunları belirttiler:

Djed akıllı sözleşmesine yatırılan ADA'yı stake etme ve $SHEN sahipleri için ekstra ödüller oluşturma çabalarımızın bir parçası olarak, djed.xyz'ye eklenecek bir anlık görüntü mekanizması ve kullanıcı arabirimi geliştiriyoruz, burada $SHEN sahipleri şunları yapabilir: bu ekstra ödülleri takip etmek için.

Djed, ADA Fiyatını Artırabilir mi?

Djed konsepti başarılı olursa, Cardano ekosistemine büyük bir destek sağlayabilir. Ancak bunun olabilmesi için öncelikle Djed'in saha testinden geçmesi gerekiyor. Öte yandan, Cardano'nun Terra'nın UST stablecoin'inin çökmesine neden olan tüm faktörlerle ilgilenmesi gerekiyor.

Şu anda, Cardano'nun yerli kripto para birimi ADA, 12,4 milyar dolarlık piyasa değeriyle 0,35 dolardan işlem görüyor. Ayrıca ilk on kripto listesindeki yerini korumaya devam ediyor.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ