Cardano güçlü blockchain ağı ile 2021 yılında oldukça göz doldurdu.

Cardano güçlü blockchain ağı ile 2021 yılında oldukça göz doldurdu. 0.16 dolar bandında 2021’e giren ADA token, Eylül ayında 3 doları geçerek tüm zamanların rekorunu kırdı. Bu tarihten sonra ADA fiyatları düşüş trendinde. Yazının kaleme alındığı saatte ADA 1.30 dolar bandında işlem görüyor.

Cardano 40 milyar doları aşkın piyasa değeri ile en değerli 6’ncı kripto para.

Cardano ADA, 2021 yılı boyunca PoS (proof of stake) sistemine geçmek için yoğun bir güncelleme çalışması yürütüyor. Bu çalışma tamamlandığında Cardano’nun yüzlerce projeye ev sahipliği yapacağı bekleniyor. PoS sisteminde Cardano madenciliği için yatırımcıların Cardano ağına ADA token stake etmeleri gerekiyor.

Cardano ağına stake edilen ADA token adres sayısı 1 milyonu geçerek tüm zamanların rekorunu kırdı. Sisteme stake edilen ADA token’ın parasal değeri 30 milyar doları buluyor. Yani toplam ADA’ların yaklaşık %70’ı stake edildi.

Stake edilen ADA token’lar piyasadan çekilerek uzun vadeli yatırım haline geliyor. Bu sayede ADA token üzerindeki satış baskısı azalıyor. Stake edilen miktarın artmasının fiyatlar üzerindeki etkisi ne zaman hissedileceği ise kesin değil.

Cardano fiyatlarının artması biraz da kripto para piyasalarına ve Bitcoin’in performansına bağlı. Piyasadaki olası bir canlılığın etkisi ile Cardano fiyatlarında tekrardan ciddi bir ivme yakalanabilir.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ