Yeni keşfedilen bir hata, uyumsuz çatallar oluşturuyor ve zincir yoğunluğunun azalmasına neden oluyordu.

 Yeni keşfedilen bir hata, uyumsuz çatallar oluşturuyor ve zincir yoğunluğunun azalmasına neden oluyordu.

Cardano geliştiricisi, Vasil yükseltmesi için "acele ettiklerini" söyledi ancak aynı zamanda bir kurtarma planı da verdi.

Cardano düğümündeki büyük bir hatanın Cardano test ağının kırılmasına yol açması nedeniyle, Cardano topluluğu için bir başka kötü haber daha. Tanınmış Cardano geliştiricisi Adam Dean, 18 Ağustos Perşembe günü bununla ilgili olarak güncellendi.

Adam Dean, Cardano Node v 1.35.2'deki büyük bir hatadan bahsederek, test edilen Cardano'nun "felaketle bozulduğunu" belirtti. Bu, çok beklenen Vasil Hardfork için "Test Edildi ve Hazır" olduğu söylenen testnet versiyonu. Cardano geliştiricisi Adam Dean, ayrıntılı bir Twitter ileti dizisinde şunları yazıyor:

Bu hata yalnızca operatörlerin #Mainnet'te yükseltme yapmak için acele etmesi ve uyumsuz çatallar oluşturması ve zincir yoğunluğunun azalmasına neden olması nedeniyle keşfedildi.

Operatörlerin çoğunluğunun orada bir Vasil HFC olayını simüle etmek için test ağında 1.35.2'ye yükseltmeleri nedeniyle test ağı hala bozuk, 1.35.3 artık uyumsuz ve zinciri senkronize edemiyor, eski kurulumlar hala şu veya bu çatalda.

Cardano geliştiricileri şu anda iki yeni test ağında v 1.35.3'ü test ediyor. Ancak, bu test ağları öncekiler gibi blok geçmişine sahip değildir.

Cardano Geliştiricileri “Vasil Yükseltmesi İçin Acele Mi Ediyor?

Cardano geliştiricileri bir süredir Vasil hardfork üzerinde çalışıyor. Vasil hardfork, blok boyutunu artırarak Cardano blok zinciri ölçeklenebilirliğini geliştirecek. Bu, Cardano blok zincirine eklenen her bloğun veri depolamak için daha fazla alana sahip olacağı anlamına gelir.

Geçen ay Cardano, Vasil hardfork'un uygulanmasındaki ilk gecikmesini duyurdu. Birkaç gün önce Cardano başkanı Charles Hoskinson, tüm test sürecinin belirli bir boru hattından geçmesi gerektiği düşünüldüğünde gecikmelerin zaman alabileceğini söyledi. Cardano geliştiricileri arasında Vasil hardfork'u uygulamak için bir aciliyet duygusu var gibi görünüyor.

Ancak Cardano geliştiricisi Adam Dean bu konudaki hoşnutsuzluğunu dile getirdi. “Bu düzeydeki “acele etme”nin bana huzursuz duygular yaşattığını söylemek yetersiz kalır. #Cardano için bir "nükleer saat" olsaydı, gece yarısına tehlikeli bir şekilde yaklaştık" diye yazdı.

Ancak bazı Cardano topluluğu üyeleri de son gelişmelerden memnun değil. @Cardano_HRguy şunları yazdı: “Ününü araştırma ve teknolojisinin sağlamlığı üzerine inşa eden bir blok zinciri için bu kabul edilemez”.

Bu arada Cardano geliştiricisi, eksiksiz bir kurtarma planı ve yapılması gereken ilgili eylemleri de paylaştı.

Cardano (ADA) Fiyat Tankları %8

Haberin ardından Cardano'nun yerel kripto para birimi ADA'nın fiyatı son 24 saatte yüzde 8'den fazla değer kaybetti. Basın zamanı itibariyle ADA, 16.6 milyar dolarlık bir piyasa değeri ile 0.49 dolardan işlem görüyor. Hala ilk on kripto listesinde yer almaya devam ediyor.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ