Yakın zamandaki bir canlı yayın sırasında, IOHK CEO'su Charles Hoskinson, Cardano Vakfı'ndaki ilerleme ve gelişme hakkında konuştu

Cardano, Teşvik Test Ağında 1000

Yakın zamandaki bir canlı yayın sırasında, IOHK CEO'su Charles Hoskinson, Cardano Vakfı'ndaki ilerleme ve gelişme hakkında konuştu ve güvenlik kusurlarını kontrol etmek için güncellenmiş kodunu araştıran yeni bir güvenlik denetim raporuna değindi. “İçinde iyi, kötü ve çirkin var” diyen Hoskinson, denetim ekibinin rapor edilen sorunları halka açılmadan önce temizlenmesi için vakfa nasıl zaman ayırdığını açıkladı.

Hoskinson, endüstrinin son on yılda nasıl geliştiğinden de bahsetti ve sistemin yeteneklerinin gerçekten Bitcoin veya Ethereum tarafından karşılanmayan bir ölçekte olması gerektiğini iddia etti. Hoskinson, Cardano'yu oluştururken, yazılım ve donanım sistemlerinin doğrulanması için matematik tabanlı bir teknik olan kripto para birimleri ile resmi yöntemlerin nasıl yapılacağını bulmak gibi karşılaştığı sorunları da genişletti.

Hoskinson, Shelley teşvik test ağının piyasaya sürülmesinin, topluluk içinde stake deneyimi ve neden önemli olduğu konusunda geniş bir tartışmayı kışkırtmayı amaçladığını da anlattı. “Bu açıdan toplululuktan ezici bir katılım ve destek aldık,” dedi ve onlar için nasıl başka bir hayati araç olduğunu açıkladı. Hoskinson ayrıca şunları da ekledi:

“Teşvik edilen test ağına başladığımızda, en çılgın umudumuz yüz makul stake havuzuna sahip olmaktı ve elli tane alacağımızı düşündük. Neredeyse bin kayıtlı havuzdayız ve görünürde sonun olmadığını düşünüyoruz. ”

Ayrıca Shelley aşaması olan OBFT (Ouroboros Bizans Arıza Toleransı) hard forkuna doğru ilk adımı getirdi. Bu hard fork, yeni bir konsensüs algoritması getiren ve geçici olarak 20 Şubat'ta gerçekleşmesi planlanan teknolojik bir güncelleme olarak tanımlanabilir. “Herhangi bir şansla, Byrant yeniden başlatma kodunu bu ay da çıkaracağız” dedi ve “şirketin tüm tarihindeki en gurur verici çalışmaları” dedi.

Ayrıca, IOHK CEO'su Cardano Vakfı'nın Haskell test ağını iki aşamada açacağını iddia etti. İlk aşama, şu anda teşvik edilen test ağına kayıtlı kullanıcıların iki ila dört hafta sürdüğünü iddia ettiği Shelley Haskell test ağına aktarmasına yardımcı olan durum bilgisi olan operatörleri içerecektir. İkinci aşama, kullanıcıların ödüllerini, kazançlarını ve bakiyelerini doğrulamasını sağlayan şeylerin tüketici tarafının serbest bırakılmasını içerecektir.

Hoskinson, ortak işbirliklerinin etkinliğini artırmak için Cardano Vakfı'nın ekosistem olarak Haskell'e nasıl özgün katkılar yapmak zorunda kaldığı hakkında da konuştu. “Bir yılı aşkın bir süredir GHCJS ve Asterius projeleri üzerinde çalışmayı finanse ediyoruz” dedi.

Ayrıca, iki projenin sırasıyla Haskell'i Javascript ve web montajına derleyeceğini ve bunu akıllı sözleşmelerin tanımlanması için bir dil olan “Plutus'un başarısı için inanılmaz derecede önemli olan Rust, C ve C ++ gibi diller gibi taşınabilir hale getireceğini” söyledi.

Hoskinson, Vakfın yaklaşık iki yıl önce, merkezi olmayan yazılım güncellemelerini incelemek için IBM Research de dahil olmak üzere üyelerden oluşan bir konsorsiyumu ile başvurduğu bir hibe getirdi. 500.000 dolarlık hibe, bu güncellemelerin nasıl yürütüldüğünü detaylandıran 39 sayfalık bir bültenin oluşturulmasını sağladı.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ