Cardano topluluğu, kasvetli ilk yarı yılın ardından "güneş ışığı ve gökkuşakları" bekliyor.

Cardano: Topluluk, Yılın Donuk İlk Yarısından Sonra "Güneş Işığı ve Gökkuşakları"nı Tahmin Ediyor

Cardano topluluğu, kasvetli ilk yarı yılın ardından "güneş ışığı ve gökkuşakları" bekliyor. Cardano topluluğu odaklı bir Twitter hesabı olan "ADA balinası", dApps verimi açısından 2022'nin ilk yarısında sıkıcı olmasına rağmen Cardano'nun "kaya gibi sağlam bir konumda" kaldığını düşünüyor. Son zamanlarda, Cardano'nun IOHK'sı, Cardano gerçek dünya uygulamalarını desteklemek için gereken çıktıyı elde etmede karşılaşılan ölçekleme zorluklarının üstesinden gelmeye çalışırken, Plutus komut dosyası belleğinde artışlar duyurdu.

Bununla birlikte, Plutus için bellek ve CPU parametrelerindeki iyileştirmeler, Cardano'nun 2022'de ölçeklendirmeyi planladığı 11 yoldan biri olmaya devam ediyor. Diğer yollar arasında blok boyutu artışları, boru hattı, girdi onaylayıcılar, düğüm geliştirmeleri, disk üzerinde depolama, yan zincirler, Katman 2 Hydra yer alıyor.

Bir blog gönderisine göre, IOHK daha önce ölçeklendirme planının temel unsurlarını içeren boru hattı, yeni Plutus CIP'leri ve UTXO disk üzerinde depolama ve Vasil Haziran ve Ekim hard forklarında Hydra gibi birden fazla kod sürümünü gruplandırmayı planladığını belirtmişti. .

Bu özellikler, parametre ayarlamaları ile birleştirildiğinde, Cardano'nun verimini artırmayı ve artan sayıda merkezi olmayan finans DeFi  uygulamasını, akıllı sözleşmeleri ve DEX'leri desteklemek için sistemi optimize etmeyi amaçlıyor.

Şu anda altı dApp, DefiLlama verilerine göre Cardano'nun 129.96 milyon dolarlık TVL'sine katkıda bulunuyor. Bununla birlikte, şu anda üçüncü en büyük DeFi platformu olan TRON, 6 milyar dolarlık TVL'ye katkıda bulunan yedi dApp'ye sahip olduğundan, dApp sayısı endişe kaynağı olmayabilir.

Cardano Hala İlerleme Kaydediyor

Cardano'nun kurucusu Charles Hoskinson geçtiğimiz günlerde Cardano için günlük zincir içi transfer hacminde diğer blok zincirlerine kıyasla %369'luk bir artış gösteren ve bu açıdan önemli düşüşler kaydeden bir tweet paylaştı.

En son haftalık geliştirme güncellemesinde, IOHK ağ büyüme istatistiklerini paylaşıyor. Şu anda, Cardano üzerinde daha önce 986 olan 992 proje inşa ediliyor. Cardano'da yakın zamanda toplam 89 proje başlatılırken, NFT projelerinin sayısı 5.796'ya yükseldi. Hafta boyunca, Github connect toplam 2.769, Cardano yerel jetonları 4.9 milyonda kaldı. Ayrıca, Plutus senaryolarının sayısı 2.769'du. ADA şu anda son 24 saate göre biraz daha yüksek olan 0,558 dolardan işlem görüyor.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ