2022'deki dikkate değer Cardano etkinliklerinden biri, Las Vegas'ta düzenlenen ve ileriye dönük daha fazla benzer olay çıkarsaması yapan sanatçıları ve girişimcileri bir araya getiren cNFTcon'du.

Cardano, Trilyon Dolarlık NFT Pazarını Fethediyor ve Milyarlarca İnsan İçin Blok Zincirinin Benimsenmesini Sağlıyor


2022'deki dikkate değer Cardano etkinliklerinden biri, Las Vegas'ta düzenlenen ve ileriye dönük daha fazla benzer olay çıkarsaması yapan sanatçıları ve girişimcileri bir araya getiren cNFTcon'du.
Cardano (ADA) piyasa değerine göre dokuzuncu sırada yer alıyor ve bugün yüzde 4,5 artışla 0,265451 dolar civarında işlem görüyor.

Cardano ağı, güçlü topluluk katılımı yoluyla küresel ana akım benimsemenin eşiğinde. Cardano Foundation, IOHK ve Emurgo'nun muazzam teknik desteğiyle, temeldeki blockchain ağı, gerçek dünyadaki sorunları büyük ölçekte çözmeyi vaat ediyor. Dahası, Cardano ekosistemi, inşa etmeye devam etmek için iyi teşvik edilmiş popüler NFT sanatçılarını ve geliştiricilerini cezbetti.

2022'de Cardano topluluğu, dünyanın farklı yerlerinde bilgi paylaşımını geliştirmek için birkaç toplantı düzenledi. Topluluk üyelerini zemin seviyesinde başarılı bir şekilde meşgul eden Cardano ağı, 2022'de bu tür daha fazla etkinliğe hazırlanıyor. Cardano'nun Küresel Pazarlama Direktörü David Taylor şunları kaydetti:

Vakıf, CardanoRio 2022'den Blockchain Sidney'e kadar topluluk etkinliklerine farklı türlerde destek verdi. Cardano Zirvesi 2022'nin temel bir parçası olarak, dünya çapında 50'den fazla topluluk liderliğindeki etkinliğe de sponsor oluyoruz.

2022'deki dikkate değer Cardano etkinliklerinden biri, Las Vegas'ta düzenlenen ve ileriye dönük daha fazla benzer olay çıkarsaması yapan sanatçıları ve girişimcileri bir araya getiren cNFTcon'du.

"Blockchain Teknolojisini Sürdürmek: Cardano Vakfı'nın faaliyetleri" serimizin 3. Bölümü

Bu haftanın ilerleyen saatlerinde serimizin 4. bölümünü yayınlayacağız… ama bunu yapmadan önce 2022'deki bazı etkinliklerimizi okuyun. 👇

➡️ https://t.co/9Y8ceOr4Wx#CardanoFoundation #Cardano pic.twitter.com/YFWF99ldCc

— Cardano Vakfı (@Cardano_CF) 3 Ocak 2023


2022 sona ererken, Cardano ağı Las Vegas'ta W3BX etkinliğini de düzenledi. Özellikle, W3BX, merkezi olmayan bir finansal ekosistemin geleceğini, özellikle Cardano'da tartışmak için Web3 işletmelerini diğer ilgili taraflarla bir araya getirdi. Cardano küreselleşmesini ve kripto pazarının ana akım haline gelmesini sağlamak için benzer etkinliklerin 2023'te devam etmesi planlanıyor.

Taylor, "Vakıf W3BX için hazırlanırken, olaylı güncellemeler ve daha fazla katılımcı, daha fazla proje ve sürekli gelişen bir Cardano topluluğu görmeyi umarak 2023 baskısını sabırsızlıkla bekleyerek cNFTcon'dan ayrıldık."

Cardano (ADA) Piyasa Görünümü

İlk on kripto projesi arasında yer alan Cardano (ADA), hem kurumsal yatırımcılardan hem de perakende tüccarlardan önemli bir ilgi gördü. Proof-of-stake blockchain ağı, 2017'deki başlangıcından bu yana muazzam ilerleme kaydetti. Ayrıca, Cardano ağı, geliştiricilerin birinci sınıf güvenlik ve ölçeklenebilirlik ile merkezi olmayan finansal uygulamalar oluşturmasına olanak tanıyan açık kaynaklı bir projedir.

Defillama tarafından sağlanan piyasa verilerine göre, Cardano ağının toplam kilitli değeri (TVL) yaklaşık 52.53 milyon $'dır. Cardano ekosisteminde zincir üzerinde yüksek aktiviteye sahip en iyi projeler arasında Indigo, Minswap, WingRiders, SundaeSwap ve MuesliSwap ve diğerleri yer alır.

Bununla birlikte, Cardano'nun günlük işlem hacminin çoğunluğu merkezi borsalardan kaynaklanmaktadır. Binance destekli Coinmarketcap tarafından sağlanan piyasa verilerine göre, Cardano'nun DEX'lerdeki 24 saatlik hacmi yaklaşık 282.852$, DEX'lerdeki hacmi ise 249.834.504$.

Toplam 35 milyar ADA madeni para arzı ile Cardano ağı, yaklaşık 9.121.522.200 $'lık piyasa değeriyle gurur duyuyor. Bu nedenle, piyasa stratejistleri, ADA'nın dijital varlıklar yaygınlaştıkça önümüzdeki on yılda trilyonlarca doların kilidini açmaya yardımcı olacağını tahmin ediyor.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ