Cardano Vakfı şu anda Tesla'dan yerel kripto para birimi ADA'yı kabul etmesini istiyor. Tesla, dün Bitcoin ödemelerini askıya aldıktan sonra düşük enerjili kripto para birimleri arıyor.

Cardano Tüm Zamanlar Rekoru Kırdı – Tesla Ayrıntısı mı?

Cardano Vakfı şu anda Tesla'dan yerel kripto para birimi ADA'yı kabul etmesini istiyor. Tesla, dün Bitcoin ödemelerini askıya aldıktan sonra düşük enerjili kripto para birimleri arıyor.

ADA'nın yüksek piyasa sıralamasına rağmen, kripto para ticarette nadiren kullanılır ve bu da onu Tesla için olası bir seçim haline getirir.

Cardano, Twitter'da proje temsilcileri tarafından yayınlanan açıklamalarda gösterildiği gibi Tesla'dan ADA kripto para birimini kabul etmesini istiyor.

Cardano Vakfı, bugün ADA kripto para biriminin Tesla için ideal olduğunu öne süren bir infografik yayınladı. Her iki taraf arasında benzerlik olarak algıladığı şeye dikkat çekti.

Cardano'nun yaratıcısı ve IOHK CEO'su Charles Hoskinson, Elon Musk'a bir davetiye göndererek tweet'i takip etti: “Sonunda Cardano görüşmesini yapacak mıyız? Kimbal ile Longmont'taki çiftliğime gelin. Tatlı çay ve minidonkey var mı? "

Musk, yoruma yanıt vermemiş olsa da, Cardano’nun Tesla’yı talep etme çabaları, Tesla’nın dün Bitcoin ödemelerini askıya aldığını duyurması nedeniyle memnuniyetle karşılanacak gibi görünüyor.

Bu duyuruda Tesla, "işlem başına Bitcoin'in enerjisinin %1'inden daha azını kullanan diğer kripto para birimlerine baktığını" belirtti. Cardano'yu diğer kripto paraların yanında seçeneklerinden biri olarak araştırıp araştırmayacağı henüz belli değil.

Cardano Mantıklı Bir Seçim mi?

İlk bakışta ADA, yüksek piyasa sıralaması göz önüne alındığında Tesla için iyi bir seçim gibi görünüyor. Şu anda en büyük dördüncü kripto para birimi ve 60 milyar dolarlık bir piyasa değerine sahip. ADA bugün tüm zamanların en yüksek seviyesi 1.93 $'a ulaştı ve fiyatı son 24 saatte % 10 arttı.

Ayrıca, Cardano işlemlerinin madencilikten ziyade stake etme yoluyla onaylanması, bunun Tesla'nın gerekliliklerinden birini karşıladığı anlamına gelir: Bitcoin'den daha az enerji kullanan bir kripto para.

Cardano Twitter'da, projesinin "Birleşmiş Milletler Sürdürülebilir Kalkınma Hedeflerinin çoğuna uygun" olduğunu ve "endüstrinin yeşil kimlik bilgilerini dönüştürdüğünü ve çevresel etkiyi azalttığını" iddia etti. "Bir node çalıştırmanın erişilebilir ve ekonomik olduğunu" ekledi.

ADA'nın Çok Az Ticari Kabulü Var

Bu avantajlara rağmen, Tesla'nın Cardano'yu tek bir basit nedenden dolayı seçmesi pek olası değildir: ADA ticarette nadiren kullanılır.

Cryptwerk'e göre, 200'den az tüccar ADA'yı kabul ediyor. Buna karşılık, 6.600 tüccar BTC'yi ve 3.200 tüccar ETH'yi kabul ediyor. 1.300'den fazla tüccar tarafından kabul edilen Dogecoin bile Tesla'nın bir sonraki ödeme seçeneği için daha olası bir seçim.

Tesla, ADA'yı kabul eden ilk büyük şirket olarak bu eğilimi tersine çevirebilse de, önceki ticari ilginin genel eksikliği ışığında bunu yapması pek olası görünmüyor.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ