Cardano'nun Vasil yükseltmesi hızla yaklaşıyor.

Cardano TVL %565.000 Arttı, Snoop Dogg Şarkıda ADA Blok Zincirini Övdü

Cardano'nun Vasil yükseltmesi hızla yaklaşıyor. Cardano, Snoop Dogg'un oğluna yeni bir müzik albümü yayınlaması için ilham verir.
Cardano'nun ana ağında saklamaya tabi olmayan bir kredi protokolü olan Aada Finance, en son DefiLlama verilerine göre kilitli toplam değerde kayda değer bir artış kaydetti. Bu yazı itibariyle, Aada finansının son yedi gündeki büyümesi şaşırtıcı bir şekilde yüzde +565.873'e ulaştı. Aada finans, yerel Cardano varlıklarını ödünç vermenin veya ödünç almanın mümkün olduğu ilk platformdur. Birkaç ay boyunca halka açık test ağı kullanımının ardından bir hafta önce  13 Eylül  faaliyete geçti.

Aada ekibi, Aada'nın V1 protokolü Vasil öncesi hard fork hissi ile uyumlu olduğu için, platformu çok beklenen yükseltmeden önce başlatmayı seçtiklerini belirtti. Cardano'nun TVL'si son 24 saatte yüzde 1,19 azalarak 79,58 milyonda  stake olmadan yerini aldı. Ancak, staking dahil edildiğinde, TVL 97.9 milyona ulaşacaktı.

Kilitli toplam değer (TVL), merkezi olmayan finans (DeFi) protokollerinde kullanılabilen kripto varlıklarının toplam değeridir. DefiLlama verilerine göre Minswap, Cardano'nun en büyük merkezi olmayan borsasıdır. Minswap yaklaşık 41,47 milyon dolar değerinde TVL'ye ve yüzde 42,36'lık bir pazar hakimiyetine sahip.

Cardano, Vasil yükseltmesi için hard fork birleştirici etkinliğinin 22 Eylül'de gerçekleşeceğini duyurdu. Ancak, Vasil işlevselliği, hard fork'tan sonra bir dönem olan 27 Eylül'de faaliyete geçecek. Vasil yükseltmesi, yeni iyileştirmeler ve özellikler ekleyerek blok zincirinin performansını, birlikte çalışabilirliğini, işlevselliğini ve ölçeklenebilirliğini iyileştirmeyi amaçlıyor.

Ayrıca Vasil, daha önce olduğu gibi UTXO'ları (Harcanmamış İşlem Çıktıları) harcamaya ve yeniden oluşturmaya gerek kalmadan blok zincirinde depolanan bilgilere erişimi kolaylaştıracaktır. IOG tarafından yapılan son güncellemeler, geliştiricilerin zaten Vasil düğümü (1.35.3) ile ana ağ bloklarının yüzde 99'unu oluşturduğunu belirtiyor. Önde gelen 12 borsadan 8'i ve en iyi Cardano DApp'leri, Vasil yükseltmesine hazır olduklarını onayladı.

Snoop Dogg'un Oğlu, Cardano'dan İlham Alan Bir Müzik Albümü Yayınladı

Efsanevi hip-hop sanatçısının (Snoop Dogg) oğlu ve en iyi kripto savunucusu Champ Medici, Clay Nation tapes, Vol. 1. Albümü Cardano'nun önde gelen NFT projesi olan Clay Mates ve bir bütün olarak Cardano blok zincirine adadı. Geçen ay kil milli takımına katılmasından bu yana Champ Medici'nin ilk resmi açıklaması.

Champ Medici, yeni albümünün üç parçasında da kripto deneyimiyle ilgili cesaretini ve coşkusunu dile getirdi. Sanatçı, ADA rüyalarında (albümün ilk parçası) bir Cardano yatırımcısı olarak refah hayalleri hakkında şarkı söyledi. Ayrıca babası, efsanevi Snoop Dogg, kripto para birimlerinin ve blok zincirinin dünyaya getireceği değişim hakkında kafiye yaparak pistte bir kamera hücresi yaptı.

Manifest başlıklı başka bir parçada sanatçı, Cardano yatırımını elinde tutacağını ve kafa karışıklığı yaşamamak için haberleri dinlemeyeceğini belirtti. Champ Medici, albümün son parçasında NFT koleksiyonları hakkında şarkı söyleyerek ve kadınına en pahalı olanları satın alarak iddialı kişiliğini dile getirdi. Bu albümün başlığına dayanarak (Clay Nation Tapes Vol. 1), Champ Medici'nin bu plak şirketi altında tamamlayıcı albümler yayınlaması muhtemeldir.

Albümün çıkışı, Clay Mates projesinin 9 Eylül doğum gününe denk geldi. Stüdyo, yıl boyunca 4.200'den fazla kişinin dijital sanat koleksiyonunun sahibi olduğunu ve projenin ikincil pazardaki gelirinin 25 milyon ADA'dan fazla olduğunu iddia etti.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ