Cardano kurucusu, Elon Musk'ın yaklaşan istifasının Tesla hissedarlarının baskısından kaynaklandığına inanıyor ve Musk'ın Twitter'ı satın aldığına pişman olduğunu savundu.

Cardano, Twitter ve Web3

Cardano kurucusu, Elon Musk'ın yaklaşan istifasının Tesla hissedarlarının baskısından kaynaklandığına inanıyor ve Musk'ın Twitter'ı satın aldığına pişman olduğunu savundu.
Hoskinson, kendisinin ve sektördeki diğer kişilerin Musk'a Twitter'da kimliğe bürünme ve bot hesaplarla mücadele etmesine yardımcı olmak için ulaştığını, ancak onlara aldırış etmediğini iddia etti.

Cardano'nun kurucusu Charles Hoskinson, Twitter'daki son duruma yanıt verdi. Kripto girişimcisi, Musk'ın Twitter anlaşmasını zorlamadan önce durup düşünmediğini savundu. Hoskinson, Tesla patronunun Twitter'ı devralmasından pişmanlık duyduğunu savundu.

Elon Musk, Twitter CEO'luğundan İstifa Edecek

Hoskinson, Twitter'da yayınlanan yakın tarihli bir AMA videosunda Elon Musk'ın CEO'luktan ayrılmasıyla ilgili görüşünü paylaştı. Cardano'nun kurucusu Hoskinson, mevcut durumu bir gecelik bir kaçıştan sonra hissedilen pişmanlıkla karşılaştırdı.

18 Aralık'ın başlarında Musk, Twitter zaman tünelinde CEO'luk görevinden istifa edip etmeyeceğini soran bir anket düzenledi. Anket, seçmenlerin yüzde 57,5'inin (17.500.000) istifa etmesini istemesiyle sona erdi. Musk, tweet'te "anket sonucuna bağlı kalacağını" belirtti. Bu arada, CEO olarak istifa edip etmeyeceğini henüz doğrulamadı. Twitter'da, Musk'ın Twitter topluluğunun istifa etmesi için oy kullanacağına inanmadığına dair spekülasyonlar yayılıyor.

Bu arada Hoskinson, "çaylak hataları" ve artan baskıların birleşiminin Musk'ın Twitter'ı satın alma pişmanlığını daha da kötüleştirdiğine inanıyor. Musk, Twitter'ı devraldığından beri, tümü kullanıcılardan ve gazetecilerden büyük eleştiriler alan çeşitli değişiklikler yaptı.

Twitter CEO'su, CEO görevinden neden istifa etmeyi düşündüğünü açıklamasa da Hoskinson, bunun Tesla'daki hissedarlardan gelen baskının bir sonucu olabileceğini belirtti.

Hoskinson'a göre, hissedarlar Musk'ın EV firmasının ilerlemesine daha fazla ve Twitter'da daha az zaman ayırmasını istiyor. "Seni gezegendeki en zengin adam yaptık. belki, sadece belki, tüm gününüzü Twitter'da geçirmek yerine şirketimizin CEO'su olmalısınız, ”dedi Cardano patronu.

Musk'a Ulaştık Ama Yanıt Alamadık - Hoskinson

Elon Musk'ın 28 Ekim'de Twitter'ı satın almasının ardından Hoskinson, kendisinin ve sektördeki diğer kişilerin Twitter'daki kimliğe bürünme ve bot hesaplarıyla mücadeleye yardımcı olmak için kendisine ulaştığını iddia etti. Ancak Musk'ın onlara aldırış etmediğini, elleriyle iki kulağını kapatarak gösterdiğini söyledi.

Son on yıldır sosyal medya ağlarında yaptığımız çalışmaları anlatan videoları mümkün olan tüm kanalları kullanarak herkese açık ve özel olarak gönderdik, ancak dinleyemedik.

Hoskinson'a göre Tesla yatırımcılarının baskısı ışığında "Musk bu durumdan çıkmak için mücadele ediyor." Kripto girişimcisi, sosyal medya platformları veya bir şirket kurma konusundaki deneyiminden ve araştırmasından bahsederken, Musk'ın Twitter'ı satın almasıyla çok hızlı hareket ettiğini söyledi. Ancak, Cardano patronunun AMA oturumunda Musk için bazı önerileri oldu.

Milyarderin bilgi iyileştirme, kimlik, iyi davranış için ödüller ve diğer reklam modellerine odaklanan bir "yeni nesil sosyal platform" yaratması gerektiğini belirtti. Hoskinson, bu firma faaliyete geçtiğinde Musk'ın Twitter'ı satın alacağını, ardından yavaş yavaş her iki firmayı birleştireceğini, kullanıcıları hareket ettireceğini ve zaman içinde Twitter'ın altyapısını terk edeceğini belirtti. Hoskinson, bu stratejinin "tekneyi çok fazla sallamayacağını" söyledi.

Ayrıca Hoskinson, Musk'ı Twitter satın alımını ilerletmeden önce tavsiye istememekle suçladı.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ