Cardano Vakfı, Yeni Bug Bounty Programı için HackerOne ile İşbirliği Yapıyor

Cardano Vakfı, Cardano platformundaki güvenlik açıklarını bulabilen etik bilgisayar korsanları için büyük bir "hata ödülü" programı duyurdu.

Yakın tarihli bir blog gönderisinde Cardano Vakfı, hacker destekli güvenlik firması HackerOne ile projenin blok zincirindeki güvenlik açıklarını aramak için bir hata ödül programı duyurdu. Vakıf, bunun “Cardano blok zincirinin mümkün olan en istikrarlı ve güvenli blok zinciri olmasını sağlamaya” yardımcı olacağını umuyor.

ICRYPEX Kripto Para Uygulaması ile Her Yerde Özgürce Alın Satın!

Cardano Vakfı Proje Müdürü Jeremy Firster, “protokolün bireylerden, yeni başlayanlardan, dünya çapında kritik görev uygulamaları için geçerli kalmasını sağlamak için en yüksek standartları ve kod şeffaflığı ve güvenilirliği taahhüdünü sürdürmek görevleridir” dedi.

Firster, HackerOne ile ortaklığın paydaşlara Cardano'nun güvenliğe ve kamu güvenliğine değer verdiğine dair net bir sinyal göndereceğini söylemeye devam etti. Firster ayrıca, artan güvenlik için bir katalizör olarak Cardano'nun büyüyen kullanıcı tabanının yanı sıra finansal kurumların katılımına da dikkat çekti.

HackerOne Hesap Yöneticisi Tor Abrams, şirketin gerçek dünyadaki güvenlik zayıflıklarını test etmeye, bulmaya ve güvenli bir şekilde raporlamaya kararlı olduğunu söyledi:

ABD Savunma Bakanlığı'ndan Dropbox'a ve Goldman Sachs'tan Google'a kadar HackerOne, kuruluşlara gezegendeki en büyük bilgisayar korsanları topluluğuna erişim sağlar.

Abrams, platformun etik bilgisayar korsanlarının çoğunlukla ödül talep etmenin yanı sıra beceri setlerini öğrenmek ve genişletmek için motive olduklarını söyledi.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ