Mayıs 2020, iki yarı bir ay olarak tanımlanabilir.

Cardano ve ETC’nin Performansları Henüz "Altcoin Sezonu"na İşaret Etmiyor

Mayıs 2020, iki yarı bir ay olarak tanımlanabilir.

Ayın başlangıcında, Bitcoin'i çevreleyen boğa anlatımı muazzamdı. Dünyanın en büyük dijital varlığı, Mart ve Nisan aylarında maruz kaldığı kayıpların çoğunu geri kazanmıştı.

Ancak, sadece 10.000 dolarlık bir beklenen yeniden testin meyvelerini vermesiyle, trend Bitcoin'in momentumunu yavaşça kırdı ve bazı altcoinler harekete geçmeye başladı.

Piyasanın altcoinlerinin çoğu, ayın en yüksek seviyesiyle sona erdiğinden, Coinmetrics, geçen ayın davranışına göre bir "Altcoins Sezonu" olasılığını analiz etti.

Nisan ayından Mayıs ayına kadar, trend spot pazarlar ve perakende yatırımcılar için yapılan değişimler açısından önemli ölçüde değişti.

Coinbase, Kraken ve Bittrex gibi borsaların perakende yatırımcılar için fiat-on rampaları yaptığı Nisan ayında, Mayıs, Robinhood, Fidelity, TD Ameritrade ve E * Trade gibi çevrimiçi hisse senedi brokerleri için son derece olumluydu.

Davranışsal finansın rutin bir modeli olan 'aşırı güvenen' yatırımcılar dikkatlerini Bitcoin'den kaydırmaya başladılar ve ticaret hacimleri fiat rampa borsalarından daha riskli altcoin ticaretini kolaylaştıran kuruluşlara taşındı.

Bitcoin ve Ethereum'un spot hacimleri azalırken, Ethereum Classic'in ticaret hacimleriyle ilgili önemli artışlar oldu ayrıca Cardano, MATIC, THETA ve OKB tokenları önemli artışlar sağladı.

“Ticaret hacmi bu riskli varlıklara taşındı ve alt sezonun geldiğine dair güçlü bir sinyal gönderdi.

Altcoin sezonu gerçekten geldi mi?

Bahislerimizi başka bir “Altcoin sezonu” na koymaya başlamadan önce, Mayıs ayı boyunca yükselen tokanları analiz edelim. Cardano, endüstrideki yüke liderlik ediyor, ancak yükseliş momentumunun muhtemelen Shelley Testnet'in piyasaya sürülmesi ve geliştirilmesinden kaynaklandığı düşünülebilir.

Ethereum Classic, kripto varlığı son zamanlarda sert Pheonix'e maruz kaldığı için hem Ethereum hem de ETC'yi tamamen uyumlu hale getiren bir pump hareketi yapmış olabilir. Ayrıca, OKB tokenleri, büyük ölçüde OKEx’in yüksek spot hacimli ticareti nedeniyle arttı.

Son olarak, Theta Network, Google'ın blok zinciri için kurumsal doğrulayıcı olacağını ve Mayıs ayında büyük bir gelişime imza atacağını duyurduğundan dolayı bir artış olmuş olabilir.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ