Hafta sonu boyunca geniş bir kripto rallisinin ortasında BTC’nin güçlü sıçramasına rağmen, altcoinleri Bitcoin'den uzaklaştırdı.

Cardano ve Ethereum En Büyük Kazananlar

Hafta sonu boyunca geniş bir kripto rallisinin ortasında BTC’nin güçlü sıçramasına rağmen, altcoinleri Bitcoin'den uzaklaştırdı.

Akıllı sözleşme platformu Cardano (ADA), son 24 saatte kripto para biriminin yazma sırasında yaklaşık% 12 arttığı ve 0.64018 $ 'lık düşük ve 0.07725 $' ın yüksek olduğu için etkileyici bir hafta geçiriyor. ADA, Cardano'nun yaratıcısı Charles Hoskinson, Cardano’nun bir sonraki büyük yükseltmesi olan Shelley'nin lansmanının zaman dilimini açıklamasından günler sonra yükselmeye devam ediyor.

Cardano rakibi Ethereum (ETH) da altcoin yüküne öncülük ediyor. Piyasa değerine göre ikinci en büyük kripto para birimi, yazı yazılırken % 5'in üzerinde yükseldi ve 24 saatlik en düşük 218,74 $ ve 244,05 $ en yüksek seviye oldu. Kripto para biriminin rallisi, Ethereum 2.0’ın piyasaya sürülmesinin beklentisinin ortasında geliyor.

Varlık sıralama platformu Weiss Ratings, 28 Mayıs tarihinde sona eren haftada altcoinlerin Bitcoin'den daha fazla yükseldiğini vurguladı. Önceki hafta, Bitcoin'in hakim olduğu en büyük 10 kripto paradan oluşan Weiss Large-Cap Kripto Endeksi% 3.14 arttı. Bu arada, Weiss Mid-Cap Kripto Endeksi, Cardano’nun yeniden dirilişinin önderliğinde% 7.46 arttı.

Finansal derecelendirme ajansı, küçük değer sahip koinlerin kırmızı sıcak performansını da not ediyor. Weiss Small-Cap Kripto Endeksi % 15.22 arttı, çünkü oldukça spekülatif küçük değerli kripto para birimleri hafta başında büyük kazançlar sağladı.

 Bitcoin şu anda yazı yazılırken% 1'in üzerinde artışla 9.597 $ 'dan işlem görüyor.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ