Bitcoin'i daha büyük dijital varlık ortamından çıkarırsanız, endüstrinin geri kalanı için bir sonraki en yakın rekabet Ethereum'dur.

Cardano ve Ethereum Küçük Gelişme Boşluğuna Ayrıldı: Hoskinson

Bitcoin'i daha büyük dijital varlık ortamından çıkarırsanız, endüstrinin geri kalanı için bir sonraki en yakın rekabet Ethereum'dur.

Piyasa değeri açısından, Ethereum diğer projelerden mesafeye ulaşmaya devam ediyor, ancak geliştirme sonundan, bazı blockchain çabaları boşluğu yavaş yavaş dolduruyor. Cardano, günümüzün en iyi örneklerinden biridir.

10. sıradaki kripto varlığından, 2020, proje hızla çeşitli güncellemeler başlattığından ve son zamanlarda Shelley test ağı sektördeki tüm stake havuz operatörlerine açıldığından, bir gündem oldu.

Konuyla ilgili olarak konuşan Cardano kurucu ortağı Charles Hoskinson geçtiğimiz günlerde Ethereum ve kendileri arasındaki gelişme boşluğunun popülerlik kadar büyük olmadığını belirtti.

Messari’den Ryan Selkis ile yapılan son röportajda Hoskinson, “Oluşturulan her dApp için bin cep telefonu uygulaması var. Hiç kimse tam bir ağ etkisi elde edemedi. Hyperledger'ın bir parçası olan 250 işletme var ve her bir Ethereum dApp için yüzlerce uygulama dağıtımı var. ”

Hoskinson, Cardano tarafından Plutus akıllı sözleşmelerinin Ethereum'dan daha güvenilir olduğunu kanıtlayacak 25 sunum olduğunu söyledi. EVM modeli programlama dili teorilerini çok temel ve karmaşık bir prosedürle oluşturmaya çalışırken, Haskell ile Cardano, bazı durumlarda C ++ ve Javascript'ten 5 ila 10 kat daha az kod yazıyordu.

Selkis, alana hakim olan Ethereum'un teknik olarak doğru olduğuna inanıyordu ve Hoskinson, kalkınma yol haritasının nihai hedefe ulaşmak açısından hala kilometrelerce önde olduğu bir yarışta ilerlediklerini belirtti.

Adil olmak gerekirse, Ethereum’un EWASM güncellemesinde, Ethereum 2.0'ın parçalarından birinin EVM'nin karmaşıklığından kopmak olduğu söylenebilir, ancak Hoskinson adil bir argüman yaptı. Ethereum’un en önemli sorununun, geliştirme sürecinin, daha fazla talep geliştirmek ve daha sonra mümkünse sistemi ölçeklendirilebilir hale getirmek için, token fiyatlarının takdir edilmesi ile ilgili olduğu bir deneme süreci şeklinde olduğunu öne sürdü.

 Buna ek olarak Hoskinson, Shelley ana ağ lansmanının önümüzdeki hafta yapılacak bir test çalışmasına bağlı olarak 30 Haziran ve 7 Temmuz arasında bir yerde gerçekleşebileceğini belirtti.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ