Cardano'nun ticari kolu EMURGO, Web3'teki ayak izini genişletmek için OAK Network ve SubQuery protokolüne yatırım yaptığını duyurdu.

Cardano, Web3

Cardano'nun ticari kolu EMURGO, Web3'teki ayak izini genişletmek için OAK Network ve SubQuery protokolüne yatırım yaptığını duyurdu.
Cardano blok zincirinin üzerine inşa edilen toplam akıllı sözleşme sayısı, yıldan bugüne yüzde 300 arttı.

Web3 alanındaki gelişmeler çok hızlı bir şekilde gerçekleştiğinden, Cardano ekosistemi bunun bir parçası olmaya oldukça hevesli. Sonuç olarak Cardano, Web3 ekosisteminde önemli satın almalar yaparak ayak izini genişletiyor.

29 Kasım Salı günü, Cardano blok zincirinin resmi ticari kolu EMURGO'nun yatırım kolu olan EMURGO Ventures, hızla büyüyen Web3 portföyünü daha da genişletmek için OAK Network ve SubQuery Network'e iki büyük yatırım yaptığını duyurdu.

OAK Ağı, güvenilir, otomatik merkezi olmayan finans (DeFi) ve dijital ödemeleri kolaylaştıran bir Web3 merkezi işlevi görür. Ayrıca fiyat, zaman ve akıllı sözleşmelerin durum değişikliği gibi belirli olay sinyalleri aracılığıyla işlemlerin yürütülmesine izin verirler.

EMURGO, OAK Network tarafından sunulan Web3 çözümünün, Cardano blok zincirinin genel ağ verimliliğini artırma potansiyeline sahip olduğunu da kaydetti. OAK Network'ün birlikte çalışabilir ve otomasyon altyapısı, Cardano ağının operasyonel verimliliğini artırma yeteneğine sahiptir.

EMURGO Ventures'ın bir diğer büyük yatırımı da SubQuery Network'tür. Bu, açık kaynaklı bir blok zinciri ve evrensel bir Web3 veri indeksleme araç takımıdır. Geliştiricilere, önde gelen çok zincirli uygulamalara güç sağlamak için hızlı, esnek, güvenilir ve merkezi olmayan API'ler sağlar.

Kendisi bir altyapı oluşturucu olan SubQuery Network, Cardano DeFi, Cardano NFT'ler, Cardano cüzdanları vb. dahil olmak üzere çeşitli Cardano ekosistem projelerine API'ler sağlayarak Cardano blok zincirini destekleyebilir.

Cardano Ekosistemindeki Gelişme

Cardano blok zincirinin sağlam geliştirme ekibi, ağ verimliliğini artırmak için çeşitli yönler üzerinde titizlikle çalışıyor. Cardano'nun hızlı gelişme gösterdiği kilit alanlardan biri, Cardano blok zincirinde barındırılan akıllı sözleşmelerin sayısıdır.

27 Kasım itibariyle, Cardano'nun Plutus akıllı sözleşmeler platformunda çalışan toplam 3.811 farklı akıllı sözleşme vardı. 1 Ocak'ta yılın başında, Cardano Plutus'ta çalışan 947 akıllı sözleşme vardı. Bu, platformda çalışan toplam akıllı sözleşme sayısında yüzde 300'lük bir artış olduğu anlamına geliyor.

Öte yandan Cardano ağı, geliştirme etkinliği açısından da ilk üç blok zinciri arasında yer alıyor. Bu haftanın başlarında Pazartesi günü, 64 GitHub deposunda toplam 555 taahhüt gönderildi.

Marlowe'un Cardano Plutus üzerine inşa edilmiş bir uygulaması olan Marlowe-Cardano, 53 işleme sahiptir. Marlowe, Cardano blok zincirinde finansal akıllı sözleşmelerin oluşturulmasını ifade eder. Cardano düğümünün toplam 31 işlemi vardı. Ek olarak, Cardano'nun Layer-2 ölçeklenebilirlik çözümü Hydra, toplam 28 taahhüt aldı. Hydra 0.8.1 ile ölçeklenebilirlik platformu, çeşitli düzeltmeler ve yeniden oynatma sunucusu çıktılarının bir uzantısı dahil olmak üzere bazı yeni güncellemeler aldı.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ