Kripto para dünyasında kimi zaman tanıklık ediyoruz.

Cardano Yaratıcısından Bitcoin ve Ethereum Açıklaması

Kripto para dünyasında kimi zaman tanıklık ediyoruz. Bu açıklamalar alanda son derece ilgiyle takip ediliyor. Her birinin kuşkusuz ayrı bir değeri var. En son açıklama ise Charles Hoskinson’dan geldi. Hoskinson, bilindiği üzere Kripto para birimi Cardano’nun kurucusu.

Hoskinson son zamanlarda odak noktasını blokzincirin EUTXO modeline çevirmiş durumda. Hoskinson’a göre bu model Ethereum’un hesap tabanlı modelinden çok daha üstün konumda bulunuyor.

Hoskinson’a göre Bitcoin UTXO modeli nedeniyle çok fazla ileri gidemiyor. Bitcoin’i daha ileri taşımak için ona gör genişletilmiş bir modele ihtiyaç bulunuyor. Hoskinson bu modelin yüksek derecede ölçeklenebilirlik sunduğunu vurguluyor.

Cardano’nun yaratıcısının eksiklikler olarak bahsini ettiği hususları Cardano projesi ne denli kapatacak henüz bilinmiyor. Ancak çalışmaların da Cardano’nun geliştiricileri tarafından hızla yürütüldüğü biliniyor. Bu nedenle projenin 2020 yılının Eylül ayından sonraki yükselişi dikkatleri çekmişti.

2021 yılının Eylül ayında 3,1 dolara kadar yükselen ADA’da bir geri çekilme meydana gelmiş ve kripto para birimi 1 dolar seviyesine kadar gerilemişti. Projenin yeni bir tüm zamanlar kırıp kırmayacağı ise önümüzdeki gelişmelere bağlı.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ