Cardano, yeni haftaya yakın zamanda Twitter topluluğunda paylaşılan büyük bir duyuru ile başlıyor.

Cardano, Yeni Nesil Teknoloji Sağlayan ADA Blok Zincirine Gelen Devasa Yeni Proje Aiken

Cardano, yeni haftaya yakın zamanda Twitter topluluğunda paylaşılan büyük bir duyuru ile başlıyor. Ağ, Aiken'in alfa aşamasının başladığını açıkladı.
Aiken, yerleşik özellikleri geliştiricilerin şu anda karşı karşıya kaldığı birçok sınırlamanın üstesinden geldiği için geliştiriciler için çok sayıda sorunu çözer.

Cardano yeni haftaya topluluk üyeleri için büyük bir duyuru ile giriyor. Twitter'da görüldüğü üzere Cardano, resmi Twitter sayfasında Aiken'in alfa aşamasının nihayet başladığını açıkladı.

Heyecanlı topluluk üyeleri, ağın sürekli ilerlemesini vurguladığı için duyuruya olumlu tepki verdi. Lansman, Cardano'nun açık kaynak konusundaki konumunu bir kez daha gözler önüne seriyor.

Aiken, açık kaynaklı bir Akıllı Sözleşme dili ve araç zinciridir. Araç zinciri, yalnızca Cardano ağındaki akıllı sözleşmelerin geliştirilmesini basitleştirmeye ve geliştirmeye yardımcı olmak için tasarlanmıştır.

Akıllı sözleşme dilinin kullanıma sunulmasıyla birlikte gelen olağanüstü avantajlarla, geliştiriciler Cardano'da sorunsuz zaman geçirmeye hazırlanıyor. Aiken, Cardano ağındaki önemli sayıda sorunu çözer ve karşılığında geliştiricilerin kolaylıkla çalışmasına olanak tanır.

Aiken'in sağladığı çözümlerden bazıları, hata ayıklaması zor akıllı sözleşmelerin yanı sıra düşük seviyeli blok zinciri etkileşimlerinin ortadan kaldırılmasını içerir. Aiken, Haskell Plutus platformunu kurma, öğrenme ve kullanma konusundaki zorluk sorununu da çözer. Haskell dışındaki diğer zincir dışı dillerle zayıf birlikte çalışabilirlik, Aiken'in üstesinden gelmek için tasarlandığı birçok sorundan biridir. Cardano bir tweet yazdı.

Plutus'u zincir dışı kod için diğer dillerle kullanmak zordur ve ekipler her zamanki araç ve dilleriyle çalışamaz. Aiken, Plutus üzerindeki IOG araştırmasından yararlanır. Birlikte çalışabilir, zincir içi koda odaklanır ve herhangi bir zincir dışı altyapı yığınına entegrasyonu basitleştirir.

Aiken Çeşitli Avantajlar Sunar

Cardano, Aiken'in öğrenmesi kolay, tamamen işlevsel ve güçlü bir şekilde yazılmış olduğunu belirtti. Ayrıca son teknoloji özelliklerle iyi bir şekilde donatılmıştır ve geliştiricilerin harika bir deneyim kazanması için çok iyi bir şekilde optimize edilmiştir. Aiken'i diğer geliştirici araçları ve dilleriyle entegre etme süreci zahmetsizdir ve kolaylıkla yapılabilir.

Aiken, geliştirme sürecini verimli ve kolay hale getiren birçok alana özgü kolaylık ile birlikte gelir. Geliştiriciler, yardımcı ve hızlı derlenmiş geri bildirim, otomatik kod biçimlendirme ve editör entegrasyonlarıyla sunulan dil bekleyebilirler.

Geliştiriciler ayrıca bir test ve kıyaslama çerçevesini, kod yorumlarından oluşturulan Dokümantasyonu ve birlikte çalışabilir ve taşınabilir bir ikili belirtim biçimini (CIP-0057) sabırsızlıkla bekleyebilirler. Son olarak Cardano, Aiken ve ekibi için bir sonraki adımı ifade ediyor. Cardano önceki bir tweet'te belirtti.

Aiken ekibi, Aiken'in kurumsal düzeyde bir araç setinden beklenen standartları karşıladığından emin olmak için denetimler yürütecektir. Ana ağa giden yolculuk, Aiken'ı uzun ömür için şekillendirmek üzere erken geliştiricilere ve geri bildirime ihtiyaç duyar. Aiken topluluğunu büyütelim ve açık kaynak projesini daha da geliştirelim.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ