Projenin web sitesine göre, her NFT oynanabilir bir parçayı savaş sırasında kullanışlı hale getiriyor.

Cardano: Yeni Oyun Milyar Dolarlık Pazarı Fethetmek İçin NFT

Projenin web sitesine göre, her NFT oynanabilir bir parçayı savaş sırasında kullanışlı hale getiriyor.
Bu NFT oyun projesi geliştiricilerinin çoğu, Cardano'nun temel değerlerinin, vizyonunun ve misyonunun, onu NFT oyun projelerini başlatmak için ideal blok zinciri haline getirdiğine inanıyor.

Kripto yatırımcısı ve blockchain oyun geliştiricisi Jason Appleton, wargrum.io'nun lansmanını duyurdu. Oyunun yaratıcısı Appleton'a göre wargrum, Cardano tabanlı bir dijital masa üstü savaş oyunu. Blockchain oyun geliştiricisi, karakterlerden birinin örneğini paylaştı: Commande ve Guardian.

Ayrıca her parçanın taktiksel bir savaşta kullanabilecekleri büyüleri, yetenekleri, silahları ve becerileri olacağını açıkladı.

Taktik Savaş İçin Yararlı Oynanabilir Parçalar

Projenin web sitesine göre, her NFT savaş sırasında oynanabilir bir parçayı değerli kılıyor. Ayrıca, her bir NFT tek parçadır. Bu nedenle, 10 kişilik bir birim, birimin NFT'sinin bir kopyasıyla oynanamaz. En az on kopya gerektirecektir. Oyun sistemi, her kullanıcının mevcut NFT'lerine dayalı, parçaların kilidini açmak ve bir savaş listesi oluşturmak için kullanabilecekleri bir puan sistemine sahiptir.

Kullanıcılar, diğer oyunculara karşı maç kazandıklarında jeton kazanırlar. Kazandıkları tokenleri daha benzersiz parçalar satın almak için veya 2B parçalarını değiştirmek için 3B model versiyonları satın almak için kullanabilirler. Sonuç olarak, kullanıcılar değişen özel yeteneklere sahip 100'lerce NFT toplayabilir.

Böylece, çeşitli savaşlar için güçlü bir oynanabilir parça kadrosuna sahip olmalarını sağlıyor. Bu arada Appleton, yeni blockchain oyunu için kesin lansman tarihini açıklamadı. Projenin yakında başlayacağını söyleyerek sadece takipçileriyle dalga geçti. Bununla birlikte, proje web sitesi, ekibin 2024 yılına kadar kilidi açılmış oynanabilir parçaları yayınlayacağını belirtiyor.

Appleton, blockchain tabanlı oyunların bir macera olması gerektiğine ve bir iş gibi hissetmemesi gerektiğine inanıyor. wargrum.io web sitesi, Appleton ve ekibinin her yıl bir kademeli turnuvaya ev sahipliği yapmayı planladığını da ortaya koyuyor. Ayrıca, tüm oyuncular için bir sıralama sistemi içeren bir ödül turnuva oyunu başlatmayı planlıyor. Bu sıralama sistemi gerçek zamanlı olarak otomatik olarak güncellenecektir.

Projenin bu yılki programında, beta kullanıcılarını oluşturacak bir ilk ön sipariş NFT listesi yer alıyor. Bu beta kullanıcıları, oyundaki olası hataları bulmak için düşük puanlı oyunlar oynayacak.

Cardano ve NFT Oyun Projeleri

Son zamanlarda, birkaç NFT oyun projesi de dahil olmak üzere, Cardano blok zincirinde birçok geliştirme faaliyeti gerçekleştirildi. 29 Aralık Santiment verileri, Cardano'yu geliştirme faaliyetleri açısından 2022'nin önde gelen blok zinciri olarak listeliyor. Ethereum, Polygon ve Cosmos önde olmak üzere bu listede dördüncü sırada yer alıyor.

Ethereum'un konumu, son zamanlarda bir stake-of-stake (pos) ağı haline gelmesi göz önüne alındığında şaşırtıcı. Ancak Cardano, geçen yılın büyük bölümünde ortalama bir performans kaydettiği için Yatırım Getirisi (ROI) açısından 6. sırada yer alıyor. Santiment verilerine göre İnternet bilgisayarı (ICP), ROI açısından diğer blockchain projelerine öncülük ederken, Flow (FLOW) ve Polkadot (DOT) sırasıyla ikinci ve üçüncü oldu.

Bu NFT oyun projesi geliştiricilerinin çoğu, Cardano'nun temel değerlerine, vizyonuna ve misyonuna inanıyor. Bu, onu NFT oyun projelerini başlatmak için ideal blok zinciri yapar. Bu arada, mevcut Coingecko verilerine göre Cardano'nun yerel tokeni ADA yüzde 1,5 arttı ve 0,2755 dolardan işlem görüyor. NFT oyun projelerinin ADA'nın fiyatının 2 dolardan işlem görmesi için ana katalizör olup olmayacağı henüz belli değil.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ