Cardano'nun kurucusu Charles Hoskinson, ağ uzun zamandır beklenen Polygon zkEVM Mainnet Beta'yı başarıyla başlattıktan sonra tüm Polygon topluluğunu tebrik etmek için Twitter'a gitti.

Cardano

Cardano'nun kurucusu Charles Hoskinson, ağ uzun zamandır beklenen Polygon zkEVM Mainnet Beta'yı başarıyla başlattıktan sonra tüm Polygon topluluğunu tebrik etmek için Twitter'a gitti.
Ethereum'un kurucusu Vitalik Buterin, Polygon zkEVM Mainnet Beta üzerinde ilk işlemi gerçekleştirdi ve ardından kayda değer bir mesaj bıraktı.

Ağ, merakla beklenen Polygon zkEVM protokolünü başarıyla başlattıktan sonra artık tüm gözler Polygon'da. Birçok kilit figür, dönüm noktasının Polygon ve Ethereum ağı için ne kadar önemli olduğunu kabul etti.

Cardano'nun kurucusu Charles Hoskinson, Polygon topluluğu için bazı olumlu yorumlar yaptı. Twitter'a giren Hoskinson, Polygon topluluğunu tebrik etti. Ayrıca, kripto ve blockchain endüstrisinde Polygon'unki gibi yenilikleri görmenin çok güzel olduğunu belirtti.


Tepkisi, Vitalik Buterin'in Polygon zkEVM'de ilk işlemi gerçekleştirmesinden sonra geldi. İşlem, Ethereum kurucusundan bir mesajla geldi. İnsan için milyonlarca kısıtlama, insanlık için sınırsız ölçeklenebilirlik

Resmi bir blog sitesinde Polygon, zkEVM protokolünün tamamen açık kaynak olduğunu belirterek protokol lansmanını ayrıntılı olarak açıkladı. Blog yazısı şöyle:

Bugün, Polygon Labs, Polygon zkEVM'nin Mainnet Beta'da başladığını duyurmaktan gurur duyar. Polygon zkEVM Mainnet Beta izinsizdir ve herkese açıktır; herkes bunu işlem yapmak ve oluşturmak için kullanabilir. Ve bugün itibariyle, Polygon zkEVM de tamamen açık kaynaklıdır. Bu, Polygon, Ethereum ve tüm Web3 için çok önemli bir fırsattır.

Polygon zkEVM'nin Sunduğu Şeyler

Polygon, EVM eşdeğeri ZK ölçekleme çözümleri arasında Polygon zkEVM'nin üstün olduğunu da vurguladı. Polygon zkEVM'nin herkese açık test ağları artık savaş testinin Polygon zkEVM üzerinde gerçekleştirilmesini mümkün kıldı. Bu, onu daha uygun fiyatlı, daha hızlı ve daha ucuz hale getirdi. Çokgen ileri sürüldü.

Ethereum ortak yaratıcısı Vitalik Buterin, Polygon zkEVM Mainnet Beta'da sembolik ilk işlemi gerçekleştirdi. Polygon zkEVM'nin genel test ağları, Polygon zkEVM'yi EVM'ye eşdeğer ZK ölçeklendirme çözümleri arasında lider yaptı. Test ağları aynı zamanda Polygon zkEVM'nin savaş testine tabi tutulmasına, yol boyunca daha hızlı, daha ucuz ve daha güvenli hale gelmesine izin verdi.

EVM eşdeğerliğine sahip Polygon ZkEVM'nin piyasaya sürülmesiyle, kullanıcılar kutu olmadan, dilleri veya araçları değiştirmeden Ethereum gibi protokolü geliştirebilir ve kullanabilir.

Altyapı sağlayıcıları, dApp'ler ve oyun projeleri zaten Polygon zkEVM'den faydalanıyor ve şimdiden Mainnet Beta'da başlatılıyor.

Polygon ayrıca, başlangıçta ve sonrasında güvenliği korumaya odaklandığını yineledi. Poligon zkEVM “bir dizi Poligon zkEVM'ye sahip olacak”. Söz konusu güvenlik önlemleri iki farklı aşamada devreye girecek. Mainnet Beta'nın ilk aşaması, Polygon zkEVM'yi hızlı bir şekilde yükseltecek özel bir Güvenlik Konseyi'nin tanıtımını görecek.

İkinci aşamada, bir şeylerin ters gitmesi durumunda kullanıcıların tam olarak korunmasını sağlamak için bir dizi önlem alınacaktır.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ