Cardano'nun ADA'sı, kripto piyasası yardım rallisinde en iyi performans gösteren oyuncu olarak oyuna döndü.

 Cardano'nun ADA'sı, kripto piyasası yardım rallisinde en iyi performans gösteren oyuncu olarak oyuna geri döndü. ADA için en son fiyat artışı, Cardano blok zincirindeki güçlü geliştirme faaliyetinin zemininde ortaya çıkıyor.

Cardano'nun yerel kripto para birimi ADA, kripto alanında devam eden yardım rallisinin ortasında en güçlü geri dönüşü kaydetti. Basın saatinden itibaren, ADA yüzde 29.32 artışla 0.67 $ fiyat ve 21.8 milyar $ piyasa değeri ile işlem görüyor.

Cardano (ADA) fiyatı, Mayıs 2022'deki kripto piyasası çöküşü sırasında yüzde 50'den fazla düştü. Bununla birlikte, ADA fiyatı, son fiyat artışıyla dipten bu yana yaklaşık yüzde 50 toparlandı. Bugünkü fiyat artışıyla birlikte Cardano (ADA), Ripple'ın XRP'sini piyasa değerine göre altıncı en büyük kripto para birimi haline getirdi.

En son ADA fiyat artışı, Cardano blok zincirinde gerçekleşen güçlü geliştirme faaliyetinin ortasında geliyor. Zincir içi veri sağlayıcı Santiment'e göre:

Cardano, haftaya harika bir başlangıç yapan birçok #altcoinden biri ve şu anda son 24 saatte +%13. $ADA ekibi, fiyatlar bastırılırken yenilik üzerinde çalıştığı için geliştirme faaliyeti #AllTimeHigh seviyelerine ulaştı.

Ayrıca, Cardano blok zinciri diğer alanlarda güçlü ağ etkinliği görüyor. İşlem sayısı ve kilitlenen DeFi toplam değeri (TVL) de son iki günde önemli ölçüde arttı. Aynı zamanda, Cardano blok zincirinde basılan toplam NFT sayısı 5 milyonu aştı.

Ayrıca, Iagon'un USDC için Cardano-Ethereum köprüsünün yakın zamanda lansmanı yatırımcıları heyecanlandırdı. Bu, yatırımcıların dünyanın en büyük ikinci sabit parasını Ethereum'dan Cardano'ya kolayca taşıyabilecekleri anlamına geliyor. Bu birlikte çalışabilirlik, Cardano'nun DeFi alanındaki ayak izini genişletmesine de yardımcı olabilir.

Cardano Blok Zinciri Geliştirme

Cardano geliştirme ekibi Vasi hard fork yükseltmesi üzerinde çalıştığı için önümüzdeki Haziran ayı çok önemli olacak. Bu güncelleme, Cardano blok zinciri optimizasyonuna daha fazla yardımcı olacak ve ayrıca ağ ölçeklenebilirliğini ve birlikte çalışabilirliği iyileştirecek.

Cardano blok zinciri gelişimine daha yakından bakıldığında, ağdaki balina aktivitesinin sayısı da geçen ay arttı. Sadece Nisan 2022'de ADA cüzdanlarının sayısı 100.000 arttı.

Ayrıca, Cardano'nun kurucusu Charles Hoskinson geçtiğimiz günlerde, bu ayın başlarında güçlü bir piyasa düzeltmesinin ortasında düzenleyici yaklaşımlarını netleştirdi. Hoskinson, Cardano ekosisteminin herhangi bir düzenlemeyi ihlal etmediği konusunda netti. Aslında, Cardano'nun politika yapıcıların kripto para birimlerini kabul etmesinin önünü açabileceğini de sözlerine ekledi.

Hoskinson, mevzuat taslakları hakkında geri bildirim sağlarken yetkililerle sürekli etkileşim halinde olduklarını da sözlerine ekledi. Dedi ki:

Cardano ekosistemi ilgi çekici olacak ve bir menkul kıymet token teklifi olsun, düzenlenmiş olsun veya protokolü benimseyen ve tüzüklerini sürdürmek isteyen bankalar gibi eski finansal kurumlar olsun, düzenlenmiş iş yapma arzusuna sahip olacak.

Cardano ağı, piyasadaki tüm olumsuzluklara rağmen geliştirme sürecini sürdürüyor. Yavaş yavaş DeFi ve NFT pazarındaki varlığını genişletmeye yönelecek.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ