Cardano, tam ademi merkeziyetçiliğe hızla ilerliyor. Birkaç ay önce, geliştiricisi IOG ve topluluğu, D parametresinin 0'ın altına düşmesini kutladı.

Cardano

Cardano, tam ademi merkeziyetçiliğe hızla ilerliyor. Birkaç ay önce, geliştiricisi IOG ve topluluğu, D parametresinin 0'ın altına düşmesini kutladı. Bu şirket, ADA sahiplerine ağ üzerinde daha fazla kontrol sağlamaya hazır olan Catalyst Projesi'nin bir tamamlayıcısı olan Catalyst Circle'ı duyurdu.

Cardano'ya değer katan girişimleri desteklemek için Project Catalyst başlatıldı. Katalizör, Fonlar aracılığıyla çalışır. Bunlar, katılımcılara projelerini gerçekleştirmelerine yardımcı olacak finansal destek vermek için kullanılır.

Proje şu anda Fon 4'ü tamamlıyor ve Cardano'nun kendi kendini sürdürülebilirlik vizyonunun bir parçası. IOG, bunu merkezi olmayan inovasyon için değerli bir deney olarak nitelendirdi.

Herhangi bir ölçüme göre - kullanılan oy sayısından, mevcut finansmandan veya sadece inovasyon süreçlerimize katılanlardan - Catalyst, Cardano'nun gelecekteki büyümesi için paha biçilmez bir dayanak noktası olarak ortaya çıkıyor.

Ancak IOG, Project Catalyst'in büyümesinin topluluk için iletişim, koordinasyon ve oylama sisteminde temsil açısından ek zorluklar getirebileceğini kabul etti. Böylece Catalyst Circle bir “insan sensör dizisi” olarak kullanılacaktır.

Catalyst üzerinde çalışan farklı gruplardan temsilciler, ekosistemini, topluluğun endişelerini, itirazlarını ve daha fazlasını tartışabilir. IOG, tartışmanın, herkesin erişebileceği bir biriktirme listesinde ele alınacağını söyledi.

(…) bu aktivite, Project Catalyst içindeki topluluğun umutları, istekleri, ihtiyaçları ve endişeleri hakkında bir görüş sağlayacaktır. (Catalyst) Çember ayrıca kendi gelecek şeklini belirlemekten ve Çember v2 için seçim süreçlerini tanımlamaktan da sorumludur.

Cardano Topluluğu, Yönetişim Modellerinde Nasıl Yeni Bir Bağlantıya Sahip Olacak?

IOG, Çevre tarafından yerine getirilmesi gereken 4 ana hedef belirledi: iletişimi geliştirmek, sınırların diğer gruplar tarafından ne zaman aşıldığını belirtmek, süreci iyileştirmek ve Project Catalyst'in işlerliğini geliştirmek, Circle V2 için seçim sürecini tanımlamak.

IOG, The Circle Catalyst'i sürekli gelişme yeteneğine sahip bir varlık olarak tasarladı. Üyeleri her 3 ayda bir seçilecek. Belirli görev ve sorumlulukları yerine getirmeleri gerekir: en önemlileri arasında, Cardano topluluğunu yeni girişimler, değişiklikler hakkında bilgilendirmek ve Çemberde politika önerileri sunmak görevleridir.

Catalyst Circle üyelerinin ilk seçimi yapıldı. Dünyanın dört bir yanından temsilciler seçildi ve şu andan itibaren teklifleri değerlendirecekler. Gelecekte, Cardano'nun bir değil, aynı anda çalışan birçok Catalyst Circle'ı olabilirdi.

Nihayetinde, merkezi olmayan yönetimi meşrulaştırma hedefimizi ilerletmek, statükoya bir alternatifin yolunu açmak ve blok zinciri yönetiminin geleceğini inşa etmede yeni bir çığır açmaya devam etmek üyelere bağlı olacaktır.

Yazının yazıldığı sırada ADA, 1 saatlik grafikte ve 7 günlük grafikte küçük kazançlarla 1,37 dolardan işlem görüyor.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ