SundaeSwap, Cardano blok zincirinde başlatılan ilk merkezi olmayan uygulama olma özelliğini taşıyor.

SundaeSwap, Cardano blok zincirinde başlatılan ilk merkezi olmayan uygulama olma özelliğini taşıyor. Ancak, dApp ağ tıkanıklığı nedeniyle bazı sorunlar yaşadığı için piyasaya sürülmesi çok eleştiriyle karşılandı.

SundaeSwap Kullanıcıları Başarısız İşlemlerden Yakınıyor

20 Ocak'ta SundaeSwap, bir dizi testten sonra nihayet ana ağını başlattı. DEX'in, kullanıcıların çok önemsiz bir ücret karşılığında platformda token ticareti yapmasına, stake etmesine ve ödünç vermesine izin vereceğine inanılıyor.

Lansmanında platformu kullanmayı deneyen birkaç kullanıcıya göre, site üzerinden işlem yapamadıkları konusunda şikayette bulundular. Bu başarısızlığın daha sonra platformdaki ağ tıkanıklığının bir sonucu olduğu ortaya çıktı . DEX'in Cardano topluluğunda neden olduğu beklenti ve coşku seviyesinin bir göstergesi.

Bununla ilgili olarak SundaeSwap CEO'su Mateen Motavaf, sorunun kontrol altında olduğunu açıkladı. Cardano blok zincirinin ana şirketi Input Output Hong Kong da sorunun “ağır Cardano ağ yükünden” kaynaklandığını doğruladı.

Kullanıcıları daha da rahatlatmak için, lansmandan sonra saat 1 civarında, uygulama ekibi, kullanıcıların yaşadığı sorunları ele almak için bir Twitter Spaces AMA düzenledi.

Sorunlar Devam Ediyor

SundaeSwap kullanıcıları, ağ sorunlarının lansmandan 48 saat sonra devam ettiğini iddia ettiler.

Twitter'da bir kullanıcı @ZWBJ1, tokenlerinin bir cüzdandan diğerine aktarılması için 12-16 saat beklediği için dolandırıldığını hissettiğini yazdı. Başka bir kullanıcı, yanlış yönlendirildiğini ve yavaş işlem hızı nedeniyle 70 bin dolar kaybettiğini söyledi.

Kripto piyasasının, piyasa 24 saat içinde 200 milyar doları aştıktan sonra dijital varlıkların değerinin hızla çöktüğünü gördüğünü belirtmek önemlidir. Bu dönemde, ADA'nın değeri %10'un üzerinde düştü ve 0,9$'a kadar düştü.

SundaeSwap, kullanıcıların siparişlerini iptal edip etmemeye karar vermelerine yardımcı olacak yeni bir özellik eklediğini bir tweet aracılığıyla açıkladı.

SundaeSwap TVL Şimdiden 80 Milyon Doları Aştı

SundaeSwap'ın ana ağ lansmanı sırasında karşılaşılan zorluklara rağmen, DeFiLlama'dan elde edilen mevcut veriler, ekosistemde kilitli varlıkların toplam değerinin şu anda 82 milyon dolar değerinde olduğunu ve son olarak Cardano blok zincirinde DeFi TVL'nin %86,6 büyümesine yol açtığını gösterdi.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ