DCG'nin likidite sorunu ve yan kuruluşu Genesis Capital'in iflası sırasında Hoskinson, haber kaynağı CoinDesk'i satın almakla ilgilendi.

Cardano

DCG'nin likidite sorunu ve yan kuruluşu Genesis Capital'in iflası sırasında Hoskinson, haber kaynağı CoinDesk'i satın almakla ilgilendi.
Ancak Hoskinson, CoinDesk'in talep ettiği 200 milyon dolarlık fiyatın biraz fazla olduğunu düşünüyor.
Cardano (ADA) kurucusu Charles Hoskinson, bir haber kaynağı satın alma niyetini açıklayan bir tweet'e yanıt verdikten sonra bir tartışma başlattı. Denver, Colorado merkezli girişimci Ross Calvin, Hoskinson'ın haber kuruluşu CNN'i satın almak istediğini ima etti. İlginç bir şekilde Hoskinson, söylentiyi doğrulayamayacağını veya yalanlayamayacağını söyledi. CNN, 2018'den beri sahip değişikliği nedeniyle haberlerde yer alıyor. Şu anda, haber kaynağı Warner Bros. Discovery'ye ait. Hoskinson, YouTube'daki yakın tarihli bir bana her şeyi sor (AMA) oturumunda söylentileri bir kenara bıraktı. Ona göre, geleneksel yayın medyasını satın almak gibi bir niyeti yok.

Cardano Kurucusu CoinDesk Anlaşması Hakkında Yorum Yapıyor


DCG'nin likidite sorunu ve yan kuruluşu Genesis Capital'in iflası sırasında Hoskinson, haber kaynağı CoinDesk'i satın almakla ilgilendi. CoinDesk'in, satış noktasının kısmen veya tamamen satışını içeren seçenekleri araştırmak için finansal danışmanlar tuttuğu bildirildi. Ancak Hoskinson, CoinDesk'in talep ettiği 200 milyon dolarlık fiyatın biraz fazla olduğunu düşünüyor. Fikir, çıkışı topluluk siteleri ve haber kaynaklarının bir karışımına dönüştürmekti.

CoinDesk, girişimci Shakil Khan tarafından kuruldu. 2016 yılında Digital Currency Group tarafından 500.000 $ karşılığında satın alındı.

Bana herhangi bir şey sor programı sırasında Cardano'nun kurucusu, müzakerenin mevcut durumu hakkında pek çok ayrıntı vermesini yasaklayan bir gizlilik anlaşması imzaladığını açıkladı. Buna rağmen, anlaşmanın gerçekleşmesinin pek olası olmadığını açıkladı.

Alacağımı sanmıyorum ama bu sürecin nereye gideceğini göreceğiz.

DCG ve iflas eden yan kuruluşu Genesis, bir grup ana alacaklısıyla yeniden yapılandırma planının şartları üzerinde prensip anlaşmasına vardı. Bu, şirketi Genesis'i Bölüm 11 iflas korumasına gönderen bazı sorunların çözülmesini sağlayacaktır. Şartlar belgesine göre, DCG, Genesis'ten 500 milyon dolar nakit ve yaklaşık 100 milyon dolar değerinde bitcoin (BTC) ödünç aldığında ödenmemiş kredi yeniden finanse edilecek. Buna, "DCG'nin başarısız hedge fonu 3AC iddiaları karşılığında Genesis'e verdiği rezil 10 yıllık senet notunun denkleştirilmesi" de dahildir.

16 Kasım 2022'de Genesis, FTX imparatorluğunun çöküşünün ardından geri çekilmeyi durdurdu. 23 Ocak'ta Genesis'in avukatları, ABD New York Güney Bölgesi İflas Mahkemesine alacaklılarla bir anlaşmaya varmayı öngördüklerini söyledi.

Hoskinson Medya Bütünlüğünü Geri Yüklemek İstiyor

Hoskinson'ın haber kuruluşunu satın alma konusundaki çıkarı, medya alanında bütünlüğü yeniden sağlamakla ilgilidir. Hoskinson, geçmişte medya tarafından kendisine nasıl kötü davranıldığını anlattı. Ona göre, bazı medyanın zorlamak için bir gündemi var. Ayrıca, insanların onlarla etkileşime geçmesini ve her bir ayrı hikayeyi yaşayan bir nesne olarak görmesini sağlamak amacıyla çeşitli haber kanallarını Değiştirilemez Jetonlara (NFT) dönüştürmeyi önerdi.

Hoskinson, Cardano ağında daha fazla güncelleme uygulamak için de büyük çaba gösterdi. Buna önerilen CIP 1694 ve Cardano topluluğunu güçlendirmesi beklenen MBO dahildir. CIP 1694, Cardano'yu Voltaire Çağına getirecekti.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ