Cardano'nun kurucusu Charles Hoskinson, proje güncellemesinin bir parçası olarak, Vasil Hard Fork ağının halka açık bir test aşamasından geçeceğini açıkladı.

Cardano

Cardano'nun kurucusu Charles Hoskinson, proje güncellemesinin bir parçası olarak, Vasil Hard Fork ağının halka açık bir test aşamasından geçeceğini açıkladı.

Ayrıca Vasil Hard Fork'un programa uygun olduğunu ve 29 Haziran'a kadar uygulanacağını açıkladı.

Cardano blok zinciri ve akıllı sözleşmesi Plutus'un Vasil Hard Fork'tan sonra önemli bir güncellemeden geçmesi bekleniyor. Cumartesi günü Cardanol'un kurucusu Charles Hoskinson, topluluğa Vasil Hard Fork'un programa uygun olduğunu ve 29 Haziran'a kadar uygulanacağını bildirdi.

Proje güncellemesinin bir parçası olarak Hoskinson, Vasil Hard Fork ağının halka açık bir test aşamasından geçeceğini açıkladı. Ayrıca, kendi test ağı ve ana ağdaki uygulamaları test etmek amacıyla DApps ile işbirliği yapacaktı. Bu aşamadan sonra, borsaların Cardano blok zinciri için entegrasyonunun gerekli olup olmadığını test etmesine ve erişmesine izin verilecek. Vasil hard fork, mevcut Cardano dönemi Basho'da büyük bir girişimdir.

Çağ, ölçeklenebilirliği, birlikte çalışabilirliği ve optimizasyonu geliştirmeye odaklanıyor. Hard fork'un DApp geliştiricileri için Plutus akıllı sözleşme dilinde neden olacağı beklenen iyileştirmeye ek olarak, Cardano blok zincirinde bir difüzyon boru hattı başlatacak ve blok iletim gecikmesinin azaltılmasını sağlayacaktır. Hoskinson tarafından belirtildiği gibi, yaklaşan Vasil sert çatalı dört farklı “CIP” başlatacak: CIP-31 (Referans Girişleri), CIP-32 (Satır İçi Veriler), CIP-33 (Referans Komut Dosyaları) ve CIP-40 (Teminat Çıkışları). ”

Cardano, UTXO HD için de çalışmalara başladı. Bu, test etmeye ve sorun çözme iş akışına odaklanacaktır. P2P test ağı, önceden kayıtlı 51 DPT'nin yanı sıra sekiz IOG düğümünün yeniden dağıtımını görecek. Bunun amacı, test ağı performansını değerlendirmek ve geri bildirimi paylaşmaktır. Güncellemenin bir parçası olarak Hoskinson, Cardano'nun yeni Daedalus cüzdanı Daedalus 4.10.0'ı çıkardığını da duyurdu.

Cardano Güncelleme Duyurusunun Ortasında Balina Aktiviteleri Görüldü

Ağ büyümesiyle ilgili paylaşılan istatistiklere göre, Cardano üzerine yaklaşık 937 proje inşa ediliyor. Daha önce 925'ti. Ağda yeni başlatılan proje sayısı 84, NFT projeleri 5549'a kadar çıktı. Ayrıca, Github connect'in Cardano token'ı ile yaklaşık 2609'u 4,7 milyona yükseldi. Cardano Blockchain Insights'a göre, ADA cüzdanlarının sayısı Mart ayından Nisan ayı sonundan itibaren 100.000 arttı. 19 Nisan itibariyle toplam sayı 3.268'di. Ayrıca, günlük yeni ADA cüzdanlarının ortalama oranı 2000'den 8129'a yükseldi.

ADA fiyatı, kripto pazarındaki son erime, neredeyse tüm varlıkları önemli bir düşüş kaydetmeye zorlayana kadar her zaman yükselişteydi. ADA şu anda 0,56 dolardan işlem görüyor, tüm zamanların en yüksek fiyatı olan 3 dolardan yüzde 80'den fazla düşüş. Şu anda, 33 milyar dolarlık bir dolaşım arzına ve 19 milyar dolarlık bir piyasa değerine sahip. Ethereum ayrıca 2000 doların biraz üzerinde işlem görüyor ve Bitcoin ticareti 29.000 dolardan.

En son güncellemenin ADA'nın işlem hacmi üzerinde hiçbir etkisi olmadı. Bu, 13 Mayıs'taki 1,94 milyar $'dan yüzde 38'lik bir düşüşle 14 Mayıs'ta 1,19 milyar $'dı. Ancak balina faaliyetlerinde bir artış görüldü. 14 Mayıs'ta 100 bin doların üzerinde toplam 238 işlem tamamlandı. Ayrıca, 13 Mayıs'a göre yüzde 2 artışla 1 milyon doların üzerinde toplam 238 işlem tamamlandı.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ