Cardano, yan zincir araç takımıyla daha sağlam ekosistem işlevselliği, ölçeklenebilirlik ve genişleme görmeye hazır.

Cardano


Cardano, yan zincir araç takımıyla daha sağlam ekosistem işlevselliği, ölçeklenebilirlik ve genişleme görmeye hazır. Akıllı sözleşme ağı aynı zamanda Djed adlı ilk aşırı teminatlandırılmış stablecoin'ini de bekliyor.

Cardano blockchain protokolü ve yerel madeni parası ADA, bir dizi etkileyici protokol yükseltmesi ve piyasaya sürülecek ürünlerle yıla etkileyici bir başlangıç yapıyor. Bunlardan biri, yaklaşmakta olan Cardano'nun yan zincir araç takımı ve bu yıl ve sonrasında ekosistemine milyarlarca dolar çekmesi öngörülen protokolde beklenen olaylardan ikisi olan Djed stablecoin lansmanı.

Cardano yan zincir araç takımı, Crypto-News Flash tarafından bildirildiği üzere, özellikle Girdi Çıktı Hong Kong (IOG) ekibi tarafından ön plana çıkan ilginç ve merakla beklenen bir yeniliktir. IOG'nin yakın tarihli bir blog gönderisine göre, özel yan zincirler oluşturmak için bir araç seti oluşturmak amacıyla Cardano'nun kaya gibi sağlam temelini kullanmak üzere uzman mühendislerden oluşan bir ekip oluşturduğu belirtildi.

Çalışmaya başlayan IOG, ekibin yan zincir teknolojisi için bir Kavram Kanıtı olarak Ethereum Sanal Makinesi'ni (EVM) oluşturduğunu ve yeni inovasyonun tüm belgelerinin tüm geliştiriciler tarafından erişilebilir hale getirileceğini belirtti. Cardano, halihazırda en işlevsel blockchain protokollerinden biri olarak ön plana çıkıyor ve yan zincir araç seti, teklifleri ve yeteneklerinde onu daha da sağlam hale getirmek için faturalandırılıyor.

Yan zincir ile, ana zincirden farklı bir mutabakat mekanizmasına sahip olan veya olmayan başka blok zincir protokolleri oluşturulabilir. Ana zincire kolayca bağlanabilen bir köprü olacak ve tasarımı ile emsalleri ile daha güçlü bir rekabet avantajı elde etmesini sağlayacak yüksek düzeyde birlikte çalışabilirlik ve ölçeklenebilirlik ön plana çıkacaktır.

Yan zincir araç seti, ana zincir Plutus betiklerini içerecektir. IOG tarafından belirtildiği gibi, "bu betikler Cardano'nun ana zincirinde çalışıyor, zincirler arası güvenli işlemlere ve token hareketine olanak sağlıyor ve yan zincirin tokenını desteklemek için basım politikalarından yararlanıyor." Yan zincir ayrıca bir zincir takipçisi ve "ana zincir verilerini yorumlayan ve gerekli defter uyarlamalarını uygulayan" bir yan zincir modülü içerir.

Cardano DJED Stablecoin

Blockchain protokolleri için önemli bir nokta, rakiplerinden ilgili yenilikleri barındırma ve belki de erişilebilirliği daha iyi hale getirme yetenekleridir. DJED stablecoin, en fazla teminatlandırılmış stablecoin ve Cardano ekosistemindeki ilk algoritmik token olarak markalanmıştır.

Topluluğunun tokenin piyasaya sürülmesini beklemesinden bu yana aylar geçmesine rağmen ekip, hafta sonu Twitter'da yaptığı bir güncellemeyle, bu ayın sonundan önce stablecoin'i piyasaya sürmenin hâlâ çok yolunda olduğunu açıkladı.

Basında çıkan haberlere göre Djed ekibi, önerilen çıkışlarını desteklemek için DLT geliştirme girişimi Yepple ile yeni bir ortaklık da sağladı.

Cardano şu anda günümüzün en sağlam akıllı sözleşme protokolü olarak etiketleniyor ve yeni yükseltmeler, uygulamalar ve ürün lansmanı konusunda emsallerini geride bırakıyor gibi görünüyor. Charles Hoskinson, protokolün yetenekleri ve gelecekteki potansiyeli konusunda sesini yükseltmeye devam ediyor.

Cardano topluluğu için olumlu bir dönüş gibi görünen yerel para ADA, son 24 saatte %2,04 artışla 0,3508 $'a yükseldi.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ