Bu yazımızda sizlere Cartesi (CTSI) Nedir? sorusunun cevabını verecek ve CTSI Token ile ilgili olarak ayrıntılı bilgiler sunacağız.

Cartesi (CTSI) Nedir? İşte Tüm Ayrıntılarıyla Kripto Para Birimi CTSI Coin

Bu yazımızda sizlere Cartesi (CTSI) Nedir? sorusunun cevabını verecek ve CTSI Token ile ilgili olarak ayrıntılı bilgiler sunacağız.

Cartesi (CTSI) Nedir?

Cartesi, geliştiricilerin bir Linux sanal makinesinde ana akım yazılım yığınlarıyla yüksek düzeyde ölçeklenebilir akıllı sözleşmeleri kodlamasına olanak tanıyan blok zincirler için bir katman-2 altyapısıdır. Cartesi, Roll-up ve yan zincirlerin bir kombinasyonunu kullanır.

Yaygın programlanabilirlik: Geliştiriciler, zaten aşina oldukları ana akım yazılım yığınını kullanarak akıllı sözleşmeler ve dApp'ler oluşturabilir. Cartesi, dApp'lerinin karmaşık mantığının çoğunu taşınabilir zincir dışı bileşenlere taşıyarak, geliştiricilere dApp'lerinin her bir bölümünü barındıracakları en iyi çalışma zamanı ortamını seçme yetkisi verir.

Ölçeklenebilirlik: Cartesi, milyonlarca kat hesaplamalı ölçeklenebilirlik, büyük dosyalar için veri kullanılabilirliği ve düşük işlem maliyetleri sağlar. Tüm bunlar, altta yatan blok zincirinin güçlü güvenlik garantilerini korurken.

Gizlilik garantileri: Cartesi, oyuncuların verilerini gizlediği merkezi olmayan oyunlara ve hassas veriler üzerinde çalışan Kurumsal uygulamalara izin vererek dApp'lerde gizliliği korur.

Taşınabilirlik: Cartesi blok zincirinden bağımsızdır ve çoğu zincirin üzerinde çalışır. Mevcut uygulamalar Ethereum, Binance Smart Chain, Matic'i (Polygon) destekliyor ve Elrond yakında geliyor.

Binance’te bu linkten hesap açarak %10 komisyon indirimi kazanabilirsiniz.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ