Bugün yayınlanan yakın tarihli bir raporda ARK Investment Management, Bitcoin fiyatının 2030 yılına kadar 1 milyon doların üzerine çıkacağını öngördü.

Bugün yayınlanan yakın tarihli bir raporda ARK Investment Management, Bitcoin fiyatının 2030 yılına kadar 1 milyon doların üzerine çıkacağını öngördü.

ARK analisti Yassine Elmandjra tarafından hazırlanan firmanın “Big Ideas 2022” görünüm raporuna göre, daha fazla yatırımcının dijital para birimini benimsemesiyle dünyanın en büyük kripto para birimi değeri önümüzdeki on yılda yükselecek. Ayrıca, Bitcoin'in piyasa değerinin hala küresel varlıkların bir kısmı olduğunu belirten Elmandjra, El Salvador gibi ülkeler bunu yasal bir ihale olarak kabul ettikçe değerde büyük bir büyüme yaşayacak.

Bitcoin’in Kümülatif Transfer Hacmi Geçen Yıl %463 Arttı

ARK raporu ayrıca Bitcoin blok zincirinin yavaş yavaş küresel yerleşim ağının önemli bir yüzdesini aldığını belirtti. Özellikle, Bitcoin'in geçen yıl kümülatif transfer hacmi %463 arttı ve ağın yıllık ödeme hacmi, popüler ödeme sağlayıcısı Visa'nınkini geçti. ARK Invest, Grayscale Bitcoin ve Ethereum Trust yatırımları aracılığıyla her iki kripto para biriminde de önemli risklere sahiptir. Piyasa değerine göre en büyük iki kripto para birimine yaptığı yatırımların ardından firma, her iki dijital para biriminin de fiyatının önümüzdeki yıllarda muazzam bir şekilde artacağını öngördü.

Ethereum'un Piyasa Değeri 2030 Yılına Kadar 20 Trilyonu Geçebilir

Cathie Wood'un ARK Investment raporu ayrıca piyasa değeri ile ikinci en büyük kripto para birimi olan Ethereum için iyimser tahminlerde bulundu. Rapora göre, Coingecko verilerine göre şu anda 292,8 milyar dolar olan Ethereum'un piyasa değeri, önümüzdeki on yılda 20 trilyon doları aşacak. ARK Investment, Ethereum piyasa değerinin 2030'da 20 trilyon doları aşacağını tahmin ederken, bir birim ETH 168.000 dolar civarında satabilir. Araştırmaya göre, Ethereum birçok geleneksel finansal hizmetin yerini alabilir ve yerel tokeni Ether, küresel para olarak rekabet edebilir. Finansal hizmetler zincirleme hareket ettikçe, merkezi olmayan ağların mevcut finansal aracılardan pay alması muhtemeldir.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ