Cayman Adaları, kripto para birimi sektörü için yeni bir yasal çerçeve oluşturma planlarını açıkladı.

Cayman Adaları Yeni Kripto Para Birimi Düzenlemeleri İçin Planları Açıkladı

Cayman Adaları, kripto para birimi sektörü için yeni bir yasal çerçeve oluşturma planlarını açıkladı. Milletvekilleri, yetki alanında kurulacak daha fazla dijital para ve blok zinciri şirketini çekmek için bu tür düzenlemeler oluşturmak istiyor.

Karayipler'de bulunan Britanya Denizaşırı Bölgesi, kısa süre önce, Finansal Hizmetler Bakanlığı'nın derhal yürürlüğe girecek bir ön kurallar dizisi yayınlamasıyla, kripto varlık hizmet sağlayıcıları (VASP'ler) için yeni rejimi duyurdu.

Bakanlık bunu sürecin "Birinci Aşaması" olarak nitelendirdi.

Bakanlık bunu, kara para aklamayı önleme ve terörizmle mücadele finansman önlemlerini tanıtan sürecin "Birinci Aşaması" olarak nitelendirdi.

Yeni kuralların bir parçası olarak, halihazırda Cayman Adaları'nda bulunan operatörlerin, yetki alanında kurulmuş olanlarla birlikte, CFT / AML kurallarının uygulanmasını denetleyen Cayman Adaları Para Otoritesine bildirimde bulunmaları ve kayıt olmaları gerekecektir.

 Uygulama sürecinin ikinci aşaması gelecek yıl Haziran ayında başlayacak ve VASP olarak kayıtlı firmalar için lisanslama ve “ihtiyatlı denetim” gerekliliklerini detaylandıracak.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ