Cayman Adaları mali yetkilileri kripto endüstrisi için düzenleyici tedbirler önerdi. Önerilen düzenlemeler FATF yönergelerine dayanmaktadır.

Cayman Adaları Yetkilileri Kripto Düzenlemeleri Öneriyor

Cayman Adaları mali yetkilileri kripto endüstrisi için düzenleyici tedbirler önerdi. Önerilen düzenlemeler FATF yönergelerine dayanmaktadır.

Cayman Adaları'ndaki mali yetkililer, büyüyen kripto endüstrisini FATF gereklilikleriyle uyumlu hale getirmek ve ülkedeki hizmet sağlayıcıların uluslararası düzeyde rekabet etmesini sağlamak için yeni kripto kuralları önerdi.

Sanal Varlık Hizmet Sağlayıcısı olarak adlandırılan yasa tasarısı, hükümetin finansal hizmetler sektöründe reform yapmaya çalışırken önerdiği beş yasa tasarısından biridir.

Tasarı, ülkedeki dijital para birimi işletmeleri için kayıt sürecini özetliyor. Diğer bazı ülkeler de FATF yönergelerine dayanan yeni kripto düzenlemeleri uyguladı.

Tasarı, kripto endüstrisini Cayman Adaları Para Kurumu'na getiriyor

Önerilen tasarı dijital para endüstrisini Cayman Adaları Para Otoritesi'nin gözetimi altına getiriyor. Sanal Varlık Hizmet Sağlayıcısı yasa tasarısı, sanal varlık hizmetleri vermek isteyen herhangi bir şirketin otoriteye kaydolmasını ve her yıl 15 Ocak'tan önce yenilemesi gerekmektedir.

Tasarıya göre, Para Otoritesi, kripto şirketinin yeterli vasıflı insana sahip olup olmadığı, yeterli siber güvenlik önlemleri, yeterli sermaye ve sağlam muhasebe sistemleri gibi faktörleri dikkate alacaktır.

Bir sanal varlık servis sağlayıcısının, çalışma lisansı almadan önce Cayman Adaları'nda kayıtlı bir ofisi olması gerekir.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ