Bu yazımızda sizlere Celer Network (CELR) Nedir? Sorusunun cevabını verecek ve proje ile ilgili olarak ayrıntılı bilgiler sunacağız.

Celer Network (CELR) Nedir? Detaylarıyla Kripto Para Birimi CELR Token

Bu yazımızda sizlere Celer Network (CELR) Nedir? Sorusunun cevabını verecek ve proje ile ilgili olarak ayrıntılı bilgiler sunacağız.

Celer Network (CELR) Nedir?

Celer Network, ödemeler ve genelleştirilmiş zincir dışı akıllı sözleşmeler için hızlı, kolay ve güvenli zincir dışı işlemleri etkinleştirmeyi amaçlayan bir katman 2 ölçeklendirme platformudur. Projenin misyonu, katman-2 ölçeklenebilirlik teknolojisiyle desteklenen sürtünmesiz bir deneyim sunarak "blok zinciri için toplu benimseme" sağlamaktır.

Celer Network, zincir dışı ölçeklendirme tekniklerindeki yenilikler ve teşvikle uyumlu kripto-ekonomik mekanizma tasarımlarıyla herkesin hızlı bir şekilde ölçeklenebilir merkezi olmayan uygulamaları oluşturmasına, çalıştırmasına ve kullanmasına olanak tanır.

Celer ekibi, Celer Network'teki hızlı işlem sürecini gösteren bir uygulama olan CelerX'i piyasaya sürdü. Ayrıca özel bir SDK ve geliştirici portalına sahiptir.

CELR tokenı, Ethereum'da birden çok teşvik sistemi ve zincir dışı hizmet sağlayıcılara hizmet ve işlem ücreti gibi birden çok işlevi sunan bir ERC-20 tokenıdır.

Celer Network (CELR)

Celer Network, ödemeler ve genelleştirilmiş zincir dışı akıllı sözleşmeler için hızlı, kolay ve güvenli zincir dışı işlemler sağlayan bir katman 2 ölçeklendirme platformudur.

MIT, Princeton, UC Berkeley ve UIUC'den dört doktora tarafından kurulan ağ, zincir dışı ölçeklendirme tekniklerindeki yenilikler ve teşvikle uyumlu kripto ekonomi mekanizması tasarımlarıyla herkesin hızlı bir şekilde ölçeklenebilir merkezi olmayan uygulamaları oluşturmasına, çalıştırmasına ve kullanmasına olanak tanır.

Celer ekibi, Celer Network'teki hızlı işlem sürecini gösteren bir testnet uygulaması olan CelerX'i piyasaya sürdü.

Temel özelliklerinden bazıları şunları içerir:

Sıfır ücretli zincir dışı akıllı sözleşmeler: Celer, zincir dışı akıllı sözleşme işlem ücretine sahip değildir.

Zincir içi gecikme ve ücret azaltma: Şimdiden 10.000 kat işlem gecikmesi azaltımı elde etti. Ayrıca, Ethereum'da doğrudan işlem yapmakla karşılaştırıldığında Ethereum'da mikro ödeme için 100 kat ücret indirimi.

Akıllı ölçeklenebilirlik: Ek nodelar birleştikçe yatay olarak ölçeklenebilir. Ayrıca, optimum zincir dışı ödeme yönlendirme algoritmasını sunar.

Blockchain agnostiği: Celer şu anda Ethereum, DFINITY ve tüm EVM uyumlu blok zincirlerini desteklemektedir.

CELR token, Celer Network'ün zincir dışı kripto ekonomik teşvik yapısı olan cEconomy'yi aşağıdaki şekillerde yönlendirir:

CELR tokenleri, Proof of Liquidity Commitment sürecinde istikrarlı ve bol bir likidite havuzunu sürdürmek için bir teşvik görevi görür.

CELR, likidite destekleme tekliflerinin önceliğini artırmak ve dolayısıyla likidite faizi ödemesini istatistiksel olarak artırmak için Likidite Destekleme Müzayedesinde kullanılır.

CELR, State Guardian Network'te durum kullanılabilirliğini korumak, bağlantı oracle'ı sağlamak ve bir anlaşmazlık durumu geçiş hesaplama motoru olarak hareket etmek için bir üyelik stake tokenı olarak kullanılır. CELR token stakerları, ağ için sağladıkları çeşitli hizmetler için hizmet ücreti alır.

CELR tokenı, hizmet ücretini ve işlem ücretini zincir dışı hizmet sağlayıcılarına ödemek için de kullanılabilir.

Celer, ağın hem geliştiricileri hem de son kullanıcıları için iki taraflı bir değer teklifi sunar.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ