Blockchain birlikte çalışabilirlik mekanı Celer ağı yakın zamanda bir DNS saldırısına kurban gitti.

Celer Network

Blockchain birlikte çalışabilirlik mekanı Celer ağı yakın zamanda bir DNS saldırısına kurban gitti. Etherscan'a göre, veri istismarı, faillerin yaklaşık 128 ETH (kabaca 240.000 $) ile kaçtığını görmüş olabilir.

Celer Network, cBridge'i Kapatıyor

Celer ekibi, kullanıcıları ihlal konusunda uyardı. dün tweet. Gönderide, çok zincirli projeleri cBridge için ön uçta anormal DNS etkinliği tespit ettiklerini açıkladılar. Ekip, topluluk üyelerine bir soruşturmanın devam ettiğini bildirdi ve köprüyü kullanmamalarını tavsiye etti.

Daha sonra Celer, köprü üzerindeki tüm operasyonları durdurarak bir post yaptı. iplik araştırmasından elde edilen bulguları özetler. Raporlarına göre saldırgan, kullanıcıları kötü niyetli akıllı sözleşmelere yönlendirmek için cBridge kullanıcı arayüzünü ele geçirdi. Saldırının kurbanı olan kullanıcılar, güvenliği ihlal edilmiş akıllı sözleşmelerin token bakiyelerini tükettiğini gördü.

İşlemleri durdurmanın yanı sıra, Celer birkaç akıllı sözleşme adresi paylaştı ve kullanıcıları bunlara yönelik onayları iptal etmeleri konusunda uyardı. Listeleri, diğerleri arasında Ethereum (ETH), Polygon (MATIC), Avalanche (AVAX), Binance Smart Chain, Fantom ve Optimism için sözleşmeleri içeriyordu.

Celer, Hızlı Tepki ile Kayıpları En Aza İndiriyor

Soruşturmaya göre, ihlal dün 07:45'ten 22:00 UTC'ye kadar devam etti. Bununla birlikte, gönderide belirtildiği gibi, Celer geliştiricileri hızla görev aldı ve zararları en aza indirmeyi başardı.

Bildirildiğine göre, ağın kullanıcı tabanının yalnızca küçük bir kısmı DNS saldırısının kurbanı oldu. Ekip, tweet'lerinde, etkilenen kullanıcıları olay sırasındaki kayıplarını tam olarak tazmin edeceğine söz verdi. Ayrıca ön ucu tekrar çevrimiçi hale getirme planlarını paylaştılar ve o zamandan beri de aynı şeyi yaptılar.

Celer'in cBridge'in kullanıcı arayüzü bir kez daha çalışır durumda ve ağ ek güvenlik önlemleri aldı. İlk rapor, saldırının Celer protokolünü ve akıllı sözleşmeleri etkilemediğine dikkat çekti.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ