Cryptocurrency kredi platformu Celsius, iflas ettiğinden ve yatırımcılar için büyük kayıplara neden olduğundan beri birçok kez dava edildi.

Celsius  750 Milyon Dolarlık Sigorta Yalanlarla Kaplandı

Cryptocurrency kredi platformu Celsius, iflas ettiğinden ve yatırımcılar için büyük kayıplara neden olduğundan beri birçok kez dava edildi. Ancak bu, Celsius'u menkul kıymetler dolandırıcılığıyla suçlayan müvekkilleri için bir avukat olarak sorunlarının sadece bir yönüdür.

Özellikle, müşterilerinin Celsius hesaplarına bağlı milyonlarca dolarlık varlığa sahip olan Dr. Jonathan Levy, Celsius sigorta iddialarına, düzenlenmemiş menkul kıymetler sunmayla ilgili bir dolandırıcılık vakası olarak atıfta bulundu. Finans Haberleri 16 Ağustos'ta bildirildi.

Avukatın açıkladığı gibi:

“Sigorta yok. Celsius'un kendi kullanım süresi, kazan plakası baskısında sigorta olmadığını belirtti. Yine de Celsius ve GK8'in sigorta talebinde bulunduğunu kalın harflerle görüyoruz. Milyarlarca dolarlık menkul kıymet arzına yardımcı olmak için kasıtlı bir aldatmacadır. ”

İhtilaflı Sigorta Talepleri – Celsius

Celsius, web sitesinde daha önce varlıklarının 750 milyon dolara sigortalı olduğunu belirtmişti. . Ancak, firma 13 Temmuz'da iflas başvurusunda bulunduktan sonra, web sitesinde sigortaya yapılan tüm referanslar açıklanamaz bir şekilde ortadan kayboldu.

Celsius ayrıca Fireblocks aracılığıyla sigortaya sahip olduğunu iddia etti. Yine de teknoloji platformunun uyumluluk görevlisi, Fireblocks'un sigorta veya saklama sektörüyle hiçbir ilgisi olmadığını ve yalnızca müşterilerine saklama yazılımı sağladığını söyleyerek bunu reddetti.

Cryptocurrency kredi kuruluşunun CEO'su Alex Mashinsky, Celsius'un bir yan kuruluşu olan GK8'in kendisine sahip olduğunu iddia etmesine rağmen, sigortanın hiçbir zaman Celsius'un operasyonlarına entegre edilmediğini belirtti. AON (NYSE: AON) aracılığıyla 500 milyon dolarlık sigorta. Ek olarak, Dr. Levy bu sigorta taleplerinin geçerliliğini sorguladı.

ABD'nin New Jersey eyaletinde açılan bir toplu davada Celsius, bir Ponzi şemasında düzenlenmemiş menkul kıymetlerin satışı yoluyla 10 milyar dolar kazandı ve yatırımcıları finansal malları için şişirilmiş fiyatlar ödemeye ikna etti.

Para çekmenin dondurulması sırasında ve iflas başvurusunda bulunmadan önce, Kanadalı düzenleyiciler, perde arkasında neler olup bittiğine ışık tutmak için Celsius hakkında bir soruşturma başlattı.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ