Haziran ayının ortasında meydana gelen karışıklığın ardından, kripto para kredi platformu Celsius Network LLC'nin “varlıkları korumak ve korumak” için çeşitli olasılıkları araştırdığı bildiriliyor.

Celsius Aktif Olarak Varlıkları "Korumak ve Korumak" İçin Çözümler Üzerinde Çalışıyor

Haziran ayının ortasında meydana gelen karışıklığın ardından, kripto para kredi platformu Celsius Network LLC'nin “varlıkları korumak ve korumak” için çeşitli olasılıkları araştırdığı bildiriliyor.

Platform, 30 Haziran'da blogunda yayınlanan bir bildiride, "Bugün Celsius genelinde, toplulukla daha fazla bilgi paylaşacak şekilde konumlanmak için likiditeyi ve operasyonları istikrara kavuşturmak için olabildiğince hızlı bir şekilde odaklandık ve çalışıyoruz" dedi.

Borç veren tarafından yapılan açıklamaya göre, bu potansiyel hamleler, diğer olası seçeneklerin yanı sıra “stratejik işlemlerin takibini” ve “yükümlülüklerini yeniden yapılandırmayı” içerebilir.

Celcius ayrıca paylaşımında şunları da belirtti:

"Bu kapsamlı keşifler karmaşık ve zaman alıyor, ancak topluluğun, ekiplerimizin birçok farklı disiplinden uzmanlarla çalıştığını bilmesini istiyoruz."

Celsius, Para Çekme İşlemlerini Durdurarak Spekülasyonları Ateşledi

Celsius platformunun iflas ettiği yönündeki spekülasyon, şirketin 12 Haziran'da yaptığı ve “aşırı piyasa koşullarına” tepki olarak para çekme ve transferleri durduracağını açıklamasıyla alevlendi.

'The Big Short' M. Burry, hisse senetleri ve kripto çöküşünün 'belki yarısında' olduğu konusunda uyardı.

Haberin bir sonucu olarak, 1,7 milyon müşteri elindeki parayı kullanamadı ve bu da nakit paranın uzun bir süre dondurulabileceği endişesine yol açtı.

Geçen hafta Wall Street Journal ile konuşan duruma aşina olan kişiler tarafından sağlanan bilgilere göre, şirketin iflas başvurusu olasılığını araştırmak için danışmanlık firması Alvarez & Marsal'dan yeniden yapılandırma uzmanlarını işe aldığı bildirildi.

Yatırımcı belgelerinde ortaya çıkan bilgilere göre Celsius'un da yüksek risk üzerine inşa edildiği bildirildi.

Celsius, Kripto Piyasası Çöküşünün Ağırlığını Hissediyor

Borç veren, kripto para birimi endüstrisinin bir bütün olarak çöktüğü bir zamanda finansal zorluklar yaşıyor. Mayıs ayında, Terraform Labs'ın stabilcoini TerraUSD (UST) ve yerel tokeni LUNA'nın çöküşü, 40 milyar dolarlık kayıpla sonuçlanan çarpıcı bir patlama yaşadı.

Bu olay, kripto para piyasasının istikrarsız hale gelmesine ve tüm kripto para sektörü genelinde yüz milyarlarca kayıpla sonuçlandı.

Birleşik Devletler Merkez Bankası'nın bir dizi agresif faiz artışı yoluyla çok yüksek enflasyonla mücadele etme girişimleri, krize katkıda bulunan bir faktör olmuştur. Bu oran artışları, çöküşü daha da kötüleştiren dijital varlıkların risksiz satışını körükledi.

Çöküşten önce, Celsius bağış toplama çabalarında muazzam bir başarı elde etti. Kasım 2021'de şirket, en son yatırım turunda 3,25 milyar doların hemen kuzeyinde toplam 750 milyon dolar topladı.

Şirket, Mayıs 2022 itibariyle yönetim altında 12 milyar dolardan fazla varlığa sahipti ve aynı ay itibarıyla müşterilere 8 milyar dolardan fazla para dağıtmıştı.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ