Teminatsız alacaklılar komitesi, Celsius CEO'su Mashinsky ve diğer içerdekilerin davranışlarını "kapsamlı bir şekilde araştıracağını" söyleyerek ilk açıklamasını yaptı.

Celsius Alacaklı Komitesi, Mashinsky ve Diğer İçerdekilerin Davranışlarını Araştıracağını Söyledi

Teminatsız alacaklılar komitesi, Celsius CEO'su Mashinsky ve diğer içerdekilerin davranışlarını "kapsamlı bir şekilde araştıracağını" söyleyerek ilk açıklamasını yaptı.

Fonların geri alınmasına yardımcı olmak için bir dizi hukuk ve yeniden yapılandırma uzmanı atadı.

İflas eden kripto borç veren Celsius Network'ün teminatsız alacaklılarını temsil eden bir komite, dün gece ilk resmi açıklamasını yaptı.

Grup, Celsius CEO'su Alex Mashinsky'yi defalarca seçti ve “sorunlu varlık dağıtım kararları, ön talep transferleri ve diğer konular dahil olmak üzere Mashinsky ve diğer Celsius içerdekilerin ön hazırlık davranışlarını kapsamlı bir şekilde araştırmak” niyetinde olduğunu belirtti.

Celsius, 12 Haziran'da para çekme işlemlerini askıya aldı ve bir ay sonra New York'ta Bölüm 11 iflas başvurusunda bulundu. O zaman, şirket 100.000'den fazla alacaklısı olduğunu söyledi.

Dünkü açıklamaya göre, Teminatsız Alacaklılar Resmi Komitesi 27 Temmuz'da atandı. Platform aracılığıyla borç veren yedi kişi ve kurumsal temsilciden oluşur. Bunlar Caroline G. Warren, Thomas DiFiore, ICB Solutions, Christopher Coco, Andrew Yoon, Mark Robinson ve Covario AG'dir.

Grup, hukuk firması White & Case'i danışman olarak, yeniden yapılandırma danışmanı M3 Partners ve blockchain danışmanlığı Elementus'u işe aldı. Ayrıca, yeniden yapılandırma konusunda uzmanlaşmış bir yatırım bankası olan Perella Weinberg Partners'ı, borç verenlerin fonlarını telafi etmeye yardımcı olabilecek “potansiyel işlemler” konusunda tavsiyede bulunmak üzere görevlendirdi. Son olarak, hesap sahiplerine ve teminatsız alacaklılara iflas süreciyle ilgili bilgi vermek üzere bir web sitesi ve çağrı merkezi kurmak üzere Kroll'un görevlendirilmesi sürecindedir.

Komitenin açıklamasına göre, Celsius'un madencilik operasyonları ve geçen yıl Kasım ayında 115 milyon dolara satın aldığı güvenlik firması GK8 aracılığıyla elde edilen potansiyel Bitcoin satışları araştırılıyor. Komite ayrıca "hesap sahipleri ve teminatsız alacaklılar için değeri en üst düzeye çıkarmak için işi  veya bölümlerini) yeniden düzenlemek veya satmak için stratejik seçenekleri" araştıracaktır.

Mashinsky tarafından yapılan açıklamaya göre Celsius, varlıklarından 1,2 milyar dolar daha fazla borçlu.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ