Alex Mashinsky, tarihi kalıpları takiben Bitcoin'in kısa vadede geri tepme ve yıl sonuna kadar 160.000 dolara çıkmadan önce düşeceğini söylüyor.

Alex Mashinsky, tarihi kalıpları takiben Bitcoin'in kısa vadede geri tepme ve yıl sonuna kadar 160.000 dolara çıkmadan önce düşeceğini söylüyor. Celsius CEO'su, NFT'lerde ve DeFi'de blok zincirinin artan benimsenmesiyle desteklenen Ethereum'un 2023'ün başlarında yeni bir zirve oluşturacağını söyledi.

Bir kripto uzmanı, Bitcoin'in adımlarını geri atması ve önümüzdeki haftalarda tüm zamanların en yüksek seviyelerini test etmesi için parmaklarınızı çarpıyorsa, bir sürprizle karşılaşabileceğinizi söylüyor. Kripto kredi platformu Celsius'un CEO'su ve kurucusu Alex Mashinsky, Bitcoin'in kısa vadede çökeceğini, ancak toparlanacağını ve yılı şimdi olduğundan dört kat daha yüksek bitireceğini tahmin ediyor.

Basın zamanında, Bitcoin geçen gün yüzde 2,42 düşüşle 37.217 dolardan işlem görüyor. Hafif düşüşe rağmen, kripto para birimi geçen hafta yüzde 11 arttı. Göreceli güç endeksi (RSI) şimdi 50'nin biraz üzerindeyken, varlık oldukça satın alındı, ancak aşırı alım seviyelerine yaklaşmadan önce hala büyük bir yükselişi var.

705 milyar dolarla Bitcoin'in piyasa değeri, Warren Buffett'in devi Berkshire Hathaway ve Çinli teknoloji devi Tencent'ten daha büyük. Ancak BTC geçen hafta toparlanma belirtileri gösterirken, kıdemli bir kripto para uzmanı, iyileşmeden önce muhtemelen daha da kötüleşeceği konusunda uyarıyor.

Celsius Network dünyanın en büyük kripto kredi platformlarından biri olan Mashinsky, yakın tarihli bir röportajda Bitcoin'in yakın vadede muhtemelen yüzde 20 düşeceğini belirtti. Bu, geçen yıl Temmuz ayı sonlarında en son vurduğu seviye olan 30.000 doların hemen altına koyacaktır.

Ancak yatırımcılar üzerinde durmalı. Kriptonun geri döneceğine inanıyor ve şunları söylüyor: Bitcoin geçen sefer yaptığını yaparsa, buradan en az %300 yukarı çıkması gerekir. Üçün 35.000 ile çarpılması bize 100.000 doların biraz üzerinde gelir. Bu yıl için öngörüm geçen yıl söylediklerimle aynı kalıyor. Ve bu yılın sonundan önce 140.000 ila 160.000 dolar arasında.

Ethereum, Benimseme Arttıkça Yeni Zirvelere Çıkacak

Mashinsky, Ethereum'un da yeni zirveleri test edeceğine inanıyor. Teknoloji girişimcisi, Arbinet ve VoiceSmart gibi önemli firmalar kurarak otuz yılı aşkın bir süredir teknoloji endüstrisinde bulunuyor. Celsius'u Şubat 2017'de piyasaya sürdü ve o zamandan beri bir milyondan fazla müşterisi olan bir kripto kredi devi haline geldi. Geçen yıl ağustos ayında, kriptoda 20 milyar dolarlık varlık kıran ilk platform oldu.

Ethereum hakkında şunları söyledi: Ethereum fiyatlarının 6.000 ila 7.000 $ seviyesine çıkmasını bekliyorum. Sanırım en yüksek 4.800 dolardı. Ama bence bunu bu yıl içinde kıracağız, belki gelecek yılın başında.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ