Kripto kredi şirketi Celsius'u çevreleyen söylentilerin ve spekülasyonların ardından, Wall Street Journal'ın "konuya aşina olan kişilerden" alıntı yapan bir raporu, şirketin yeniden yapılandırma avukatları tuttuğunu açıklıyor.

Celsius, Mali Zorluklar Yüzünden Yeniden Yapılandırma Avukatlarından Yardım İstiyor

Rapor, Celsius'un Yatırımcılardan veya Tanınmış Bir Yeniden Yapılandırma Hukuk Bürosundan Yardım Aradığını Söyledi

Temel olarak, yeniden yapılandırma ve iflas avukatlarının işe alınması, bir şirketin mali sıkıntısını esasen iflastan kaçınmaya çalışarak düzeltmenin ilk aşamalarından biridir.

13 Haziran 2022'de borç verme platformu Celsius'un para çekme, takas ve hesap transferleri gibi belirli işlemleri kapattığını bildirildi . Bu operasyonlar Celsius müşterileri için hala mevcut değil ve Wall Street Journal (WSJ) tarafından yayınlanan yakın tarihli bir rapor, Celsius'un bir yeniden yapılandırma hukuk firmasından yardım isteyebileceğini açıklıyor.

Rapor, kripto şirketinin iflastan yararlanabileceğini ve hukuk firması Akin Gump Strauss Hauer & Feld LLP'yi yeniden yapılandırma için işe getireceğini belirtiyor. WSJ yazarı Alexander Gladstone, Celsius'un önce yatırımcılardan yardım almaya çalıştığını ayrıntılarıyla anlatıyor. Gladstone, "Celsius önce yatırımcılardan olası finansman seçeneklerini arıyor, ancak konuya aşina olan kişilerden biri olan finansal yeniden yapılandırma da dahil olmak üzere diğer stratejik alternatifleri de araştırıyor" dedi.

Söylentilere göre Celsius iflası, katılımcılar hala Terra blok zinciri fiyaskosunun geride bıraktığı pisliği temizlemeye devam ederken, tüm kripto endüstrisinin üzerine bir kara bulut yerleştirdi. Spekülatörler, Celsius hesaplarına ve kredilerine bağlı 2 milyar dolara yakın bitcoin ( BTC ) olduğuna inanıyor. Genel olarak, firma Terra LUNA ve UST çöküşünden sonra bile yaklaşık 11 milyar doları yönettiğini iddia etti.

Gladstone'un raporu, hukuk firması Akin Gump'a ulaştığını ve şirketin "hemen bir yorumda bulunmadığını" ve Celsius'un da Gladstone'un sorularına yanıt vermediğini söyledi. Ayrıca, şirketin token celsius ağı (CEL) 13.417 kripto varlığı arasında 130. sırada ve bu hafta ABD doları karşısında %12,5 düştü.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ