Bu yazımızda sizlere Celsius Network (CEL) Nedir? sorusunun cevabını verip CEL Coin hakkında bilgiler vereceğiz.

Celsius Network (CEL) Nedir? İşte Ayrıntılarıyla CEL Token

Bu yazımızda sizlere Celsius Network (CEL) Nedir? sorusunun cevabını verip CEL Coin hakkında bilgiler vereceğiz.

Celsius Network (CEL) Nedir?

Celsius (CEL), kripto para kullanıcıları için hepsi bir arada bir bankacılık ve finansal hizmetler platformudur.

Haziran 2018'de piyasaya sürüldü, kripto para yatırmak için ödüller ve krediler ve cüzdan tarzı ödemeler gibi hizmetler sunuyor.

Platformun kullanıcıları, varlıklarından düzenli olarak ödeme alır ve faiz alır. Celsius'un yerel tokenı CEL, ödeme para birimi olarak kullanıldığında kullanıcı ödemelerini artırma dahil olmak üzere çeşitli dahili işlevleri yerine getirir.

Celsius'un Kurucuları Kimlerdir?

Celsius, 2017 yılında yaratıcı Alex Mashinsky ve Daniel Leon'un ürünü olarak ortaya çıktı.

Mashinsky, 1990'larda İnternet Üzerinden Ses Protokolü (VOIP) ve o zamandan beri diğer teknolojiler üzerinde çalışmış, internet geliştirme alanında uzun soluklu bir geçmişe sahiptir. Projenin resmi web sitesinde Celsius, yedi yeni şirket ve adına 35 patenti ile Mashinsky’nin ilk kurumsal girişiminden çok uzak.

Kurucu ortak ve COO Daniel Leon bu arada, erken aşamadaki girişimleri büyütmeye odaklanma deneyimine sahip. Önceki görevleri arasında, gerçek zamanlı kullanıcı yönlendirmelerini kullanan bir sosyal öneri ve keşif uygulaması olan Atlis Labs'ın CEO'su olmak yer alıyor.

Celsius artık çeşitli alanlarda deneyime sahip büyük bir çekirdek çalışanlar, teknik geliştiriciler ve danışmanlar ekibine sahiptir.

Celsius'u Benzersiz Yapan Nedir?

Celsius, geleneksel finans kurumlarının artık sunmadığı türden finansal hizmetler sunarak bankaları kendi oyunlarında geride bırakmayı hedefliyor.

Bunlar, tasarruf ve mevduatlarda çok daha yüksek getiri oranlarını, çok daha kolay ve daha adil kredi gereksinimlerini ve her kullanıcı için algoritmik olarak hesaplanan otomatik ödülleri içerir. Cezalardan ve banka tarzı ücretlerden de feragat edilir.

Platform ayrıca CelPay özelliği aracılığıyla bir cüzdan işlevi görüyor ve kullanıcıların diğer şeylerin yanı sıra ödeme değerini artırmak için kullanabilecekleri kendi CEL tokenini barındırıyor.

Kar amacı güden bir şirket olarak Celsius, faiz ödemelerinde kâr marjında bir kesinti yapıyor ve yine de kullanıcıların kendilerine % 80 geri dönüyor. Şirket ayrıca yüksek riskli yatırım fonları gibi kurumsal varlıklara kredi vermektedir.

Ödemeler garanti altına alınmıştır çünkü krediler varlığa dayalı olduğundan ve herhangi bir borçlunun hedef para biriminde ödünç aldıklarının % 100'ünden fazlasını temin etmesi gerekir.

Dolaşımda Kaç Celsius (CEL) Tokenı Var?

Celsius'un yerel tokenı CEL'dir. Kullanıcıyla ilgili bir dizi işlevi yerine getirir ve platform dışında serbestçe takas edilebilir.

CEL, projenin teknik literatüründe belirtilen bir programa göre% 76'sı dolaşımda ve % 24'ü kilitli olan maksimum 695.658.161 token arzına sahiptir.

CEL, Mayıs 2018'de bir ilk kripto para teklifi (ICO) gerçekleştirdi. Ön satış ve kitle satışı, token arzının % 50'sini aldı, sırasıyla % 27'si hazineye, % 19'u ekibe ve % 2'si ortaklara ve reklamcılara gitti.

CEL, Ethereum'da bir ERC-20 standart tokenıdır.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ