Celsius Network, kurucusu ve CEO'su Alex Mashinsky, büyük para baskısının, altın fiyatını benzeri görülmemiş seviyelere çekebilecek ciddi bir para birimi aşağılama riski oluşturduğuna inanıyor.

Celsius Network CEO

Celsius Network, kurucusu ve CEO'su Alex Mashinsky, büyük para baskısının, altın fiyatını benzeri görülmemiş seviyelere çekebilecek ciddi bir para birimi aşağılama riski oluşturduğuna inanıyor.

ABD Federal Rezervi, ABD ekonomisini canlandırmak için sınırsız bir teşvik ilan ettikten sonra altın fiyatları yükselmeye başladı. Kurucu ve CEO'su Alex Mashinsky, Celsius Network, ABD Federal Rezerv'in eylemlerinden sonra altın fiyatında sürekli bir artış olduğunu söyledi.

İnsanların trilyonlarca doların toparlanması ve basılması konusunda endişe duyduklarını da sözlerine ekledi. Celsius Network CEO'su bunun yatırımcılar arasında altın tahsisinde artışa neden olduğuna inanıyor.

Altın, gelecek yıl sonuna kadar ons başına 3.000 $ tırmanabilir

Celsius Network CEO'su altının önümüzdeki yıl sonuna kadar ons başına 3.000 $ 'a ulaşmasını bekliyor, ancak aynı zamanda para biriminin tahsisinin ne kadar kötü olduğuna bağlı olarak fiyatın daha da artabileceğini de itiraf etti.

Ayrıca, ABD ekonomisinin karşı karşıya olduğu en büyük risklerden birinin, ABD doları riski olduğunu ve dünyanın rezerv para birimi olarak değerini kaybettiğini belirtti.

CEO, yatırımcıların farklı hisse senetlerine sahip olarak çeşitlendiklerine inandıklarını, ancak eğer ABD doları cinsindeyse, o zaman hiç çeşitlenmediklerini açıkladı.

ABD doları dünyanın rezerv para birimi olarak gücünü kaybedebilir

Celsius Network CEO'su ABD dolarının değer kaybetme ihtimalinin çok yüksek olduğuna inanıyor. Sadece bunun doların değerini kaybetmekle kalmayıp, aynı zamanda ABD dolarının dünyanın rezerv para birimi olarak değerini kaybetmesi ile ilgili olduğunu da sözlerine ekledi.

Küresel işlemlerin % 70'inden fazlası ABD doları cinsindendir. Daha önce, ABD Federal Rezervi, koronavirüs pandemisinin ardından ekonomiyi canlandırmak için hükümete sınırsız yardım sağladığını açıkladı.

ABD Fed, ekonominin yoluna devam etmesine yardımcı olmak için 3 trilyon dolarlık teşvik paketi açıkladı.

 ABD, COVID 19 ile en çok etkilenen ülke olup, ülke en yüksek ölüm oranına ve dünyadaki en fazla olumlu vakaya sahiptir.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ