Pandemi, müzik ve performans endüstrisi de dahil olmak üzere birçok endüstriyi harabeye çevirdi.

Pandemi, müzik ve performans endüstrisi de dahil olmak üzere birçok endüstriyi harabeye çevirdi. Pek çok sektör zaten karmakarışık durumda olduğundan ve bir kez daha gelişmek için yeniden yapılanmaya ihtiyaç duyduğundan, bu kimseyi şaşırtmamalı.

Pandemi gelmeden çok önce müzik ve performans endüstrisini rahatsız eden ve hala devam eden sorun, diğer birçok endüstride olduğu gibi aynıydı. Endüstrinin sürdürülebilirliği ve refahı pahasına kârları en üst düzeye çıkarmaya çalışan çok sayıda aracı ve yağmacı organizasyon.

Yeniden yapılanma ve sürdürülebilirliği hedeflemek yerine, müzik ve performans endüstrisinin pandeminin gelişiyle esasen küle dönüşmesine neden olan kötü uygulama devam etti. Ama bu küllerden bir Anka kuşu oluşmaya başladı, bir Anka kuşu Centaurify. Centaurify'ın ne olduğunu anlamak için kökenlerini ve Centaurify'ın doğumundan önce ve doğum anında mevcut olan kesin koşulları anlamak gerekir.

Centaurify'ın CEO'su ve Kurucu Ortağı David Rootwelt-Norberg, Centaurify'ı başlatmadan önce 18 yıl boyunca moda endüstrisinde çalıştı ve hatta Post Malone, Isac Elliot, Madcon, Kygo gibi ünlü sanatçıları giydiren başarılı bir şirket yönetti.  David, yaygın olarak sahne adı CLMD olarak bilinen ünlü sanatçı Martin Bjercke ile bu şekilde tanıştı. İş ortaklığı, David'in müzik endüstrisinin tüm acı noktalarını öğrenmesiyle sonuçlanan arkadaşlığa dönüştü.

Centaurify'ın ele alacağı bu sorunlu noktalardan bazıları, akış hizmetlerinin müzik endüstrisinin temeli olan sanatçılara dolar üzerinden kuruşlar sağlaması ve bu akış hizmetlerinin müziği çok farklı bir şekilde tanıtan bir algoritma kullanması gerçeği ,belirli parametreler kümesidir. Bu içi boş yaklaşım, sanatçıların yaratıcılığını yok eder ve onları, yukarıda belirtilen akış hizmetlerinde başarılı olmak ve popülerlik kazanmak istiyorlarsa, temelde aşağı yukarı aynı olmaya zorlar.

Ancak pandemi vurduğunda David, Martin aracılığıyla müzik ve performans endüstrisinin gerçekte ne kadar bozuk olduğunu öğrendi. David'in öğrendiği ders basitti . Karantinalar nedeniyle Martin bir sanatçı olarak gelirinin neredeyse tamamını kaybetti ve geçimini sağlamak için başka bir iş bulmak zorunda kaldı. Başka bir deyişle, ders şudur: Sanatçılar, geçimlerini sağlamak için tamamen canlı etkinliklere bağımlıdır . Aksi takdirde yaşamak ve hepimizin zevk aldığı harika şaheserler sunmak için ikinci bir iş bulmaları gerekir.

Daha da kötüsü, bu pandemiden önce bile yaygın bir olaydı . Martin kadar ünlü veya başarılı olmayan sanatçılar için  birkaç şarkı platine sattı. Bu durum herkese zarar veriyor . Sanatçılar, yayın hizmetleri, plak şirketleri, tüketiciler ve esasen müzik ve performans endüstrisinin her katılımcısı.İşte burada Centaurify devreye giriyor.

Küllerden doğmak

Müzik ve performans endüstrisinin Centaurify ile yeniden doğma şansı var. Centaurify ekibi, daha önce bahsedilen tüm sıkıntılı noktaları hafifletmenin yanı sıra, sanatçıların çabalarını güçlendirecek ve onlara hak ettikleri finansal istikrarı ve takdiri verecek yeni konseptleri hayata geçirmeye çalışıyor!

Çözüm, çeşitli aktivite türlerini kolaylaştıracak bir platform şeklinde sağlanır. Platformun sağlayacağı etkinlikler ve işlevler .Merkezi olmayan ve süper verimli bir şekilde etkinlik biletlerinin düzenlenmesinden, dijital koleksiyon ürünlerinin satışından, hayranlar için özel avantajlardan, önceden programlanmış ve otomatik olarak yürütülen telif hakkı dağıtımına kadar ürün ve kıyafet indirimleri gerçekleştirmeye kadar uzanıyor.

Tüm bu mekanizmalar ve faaliyetler, esas olarak, NFT kısaltmasının, Fungible Token anlamına geldiği NFT teknolojisinin yardımıyla gerçekleştirilecektir.

NFT teknolojisi, aynı zamanda, müzik ve performans endüstrisinin yakıcı bir sorununu da çözecektir; ölçeklendirme fenomeni nedeniyle ölçeklendirme ve büyük potansiyel gelir kayıpları. Daha az tanıdık olanlar için cilt soyma, grafik kartı veya bilet gibi kıt bir nesneyi satın alma ve onu aşırı şişirilmiş bir fiyattan satma eylemidir. Centaurify, biletleri belirli bir fiyat eşiğinin altında veya üstünde satılamayacak şekilde programlamak için akıllı sözleşmeler kullanarak bu sorunu çözecektir. Biletler ayrıca ikincil piyasadaki her yeniden satışta telif ücreti sağlayacak şekilde programlanacaktır.

Platform içinde olumlu bir geri bildirim döngüsü oluşturmak için Centaurify ekibi, NFT satın alımlarından yapılan işlemlerin bir kısmını Centaurify jetonunun stakerlarına sağlamaya karar verdi. Centaurify jetonunun kodu $CENT'dir ve platformdaki tüm satın alma işlemlerini gerçekleştirmek için kullanılacaktır.

Centaurify ekibi ayrıca kullanıcılara ve sanatçılara kripto alanında eksik olan istikrarı platformun kendisinde kullanılacak bir stabilcoin aracılığıyla sağlamaya karar verdi.

Düşünce liderliği

David ve Martin, kendi sözleriyle, dünyayı daha iyi bir yer haline getirmek için Centaurify  teknoloji ve müzikprojesini başl attılar. Moda endüstrisindeki CEO olarak müzik endüstrisiyle iyi bağlantılı deneyimiyle David ve müzik endüstrisindeki ilk elden deneyimiyle Martin kesinlikle Centaurify gibi bir projenin gerektirdiği uzmanlık türüdür.

Centaurify ekibinin geri kalanıyla birlikte, müzik ve performans endüstrisinde umutsuzca ihtiyaç duyulan düşünce liderliğini sağlayacaklar. Bu düşünce liderliği, ekibin halihazırda atmış olduğu adımlarda - örneğin, en son platformlarını oluşturmak için gelişmiş ve eşitlikçi Cardano blok zincirini seçmek ve sanatçılara ve hayranlarına yönetişim mekanizmaları sağlama kararı gibi  zaten belirgindir.

Müzik ve performans endüstrisini rahatsız eden tüm sorunları çözecek bir sistem sağlayarak işleri düzeltme vizyonuna sahip olan bu müzik tabanlı Norveç girişiminden kesinlikle çok daha fazlası var.

Centaurify vizyonunu gerçekleştirmeye nasıl katılabileceğinizi öğrenmek için sosyal medyalarını takip edin veweb sitelerini keşfedin.

Twitter : https://twitter.com/Centaurify

Telegram : https://t.me/centaurifyofficial

Anlaşmazlık: https://discord.com/invite/v6ZT7Tg72J

Linkedin: https://www.linkedin.com/company/centaurify

Reddit:https://www.reddit.com/r/Centaurify/

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ