Binance US, düzenleyici sorunlara rağmen gelişmeye devam etti ve CEO, dördüncü çeyrekte Uber'in lansmanından bu yana daha fazlasını getirdiğini söyledi.

Binance US, düzenleyici sorunlara rağmen gelişmeye devam etti ve CEO, dördüncü çeyrekte Uber'in lansmanından bu yana daha fazlasını getirdiğini söyledi. Ayrıca, önümüzdeki ay en son bağış toplama turunu açıklayacağını ve önümüzdeki birkaç yıl içinde bir halka arz düzenleyeceğini açıkladı.

Binance US, küresel holding ile ilişkisini araştıran ABD düzenleyicilerinden, istifa eden veya ortadan kaybolan liderlerine kadar birçok yanlış nedenden dolayı manşetlere girdi. Bununla birlikte, mevcut CEO'sunun açıkladığı gibi, borsa para kazanıyor, birçoğu da. CEO, geçen yılın sadece 4. çeyreğinde Uber'in tüm varlığından daha fazlasını yaptığını söyledi.

Binance ABD CEO'su Brian Schroder, bu hafta Binance Blockchain Haftası sırasında konuşuyordu. Borsanın, Nisan ayında açıklayacağı son turunda yatırımcılardan başarılı bir şekilde "birkaç yüz milyon dolar" topladığını açıkladı.

Dünyanın en büyük kripto para borsası ve ABD'deki yan kuruluşun ana şirketi Binance Global'in CEO'su ve kurucusu Changpeng Zhao, geçen yıl Kasım ayında bağış toplama hakkında konuşmuştu.O sırada CZ, borsanın halka arz öncesi finansmanda birkaç yüz milyon dolar artıracağını da iddia etti.

Finansman turu, eski bir Para Birimi Denetçisi olan Brian Brooks'un borsanın başında olduğu aylar önce tamamlanmış olacaktı. Ancak, The New York Times'ın ortaya çıkardığı gibi, yatırımcılar, CZ'nin Binance US üzerinde sahip olduğu etki miktarı nedeniyle soğuk davrandılar. Tek bir kişinin kararıyla kolayca etkilenebilecek bir şirkete yatırım yaptıklarından endişe duyuyorlardı.

O zamanlar borsanın yönetim kurulu bile CZ tarafından kontrol ediliyordu ve diğer üyeler küresel ana borsada onun astlarıydı.Schroder ayrıca, borsanın bu yılın sonuna kadar ABD'deki tüm eyaletlerde lisanslanmak istediğini açıkladı. BlockFi ve Celsius gibi bazı kripto şirketlerinin menkul kıymetler düzenlemelerini ihlal ettiği iddiasıyla bazı eyalet düzenleyicileri tarafından kovulmasıyla ABD, eyalet düzeyindeki düzenlemelere güvenmekle biliniyor.

Brian Brooks tartışmalı bir şekilde istifa ettikten sonra Schroder borsayı devraldı. Eski bankacılık düzenleyicisi, ayrılmasının liderlikle stratejik görünümdeki bir farklılıktan kaynaklandığını iddia etti. Bununla birlikte, haberler, CZ'nin borsa üzerinde kullandığı kontrol miktarı ve uyum programlarını uygulamanın yavaş hızından dolayı hayal kırıklığına uğradığını ortaya koydu.

Bir de Brooks'tan iki yıl önce CEO rolünü üstlenen Catherine Coley var. Coley bir yıla yakın bir süredir kayıp ve Binance'deki görevinin ortadan kaybolmasıyla bağlantılı olduğu yönündeki spekülasyonlar arasında kimsenin başına gelenlerden haberi yok.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ