Şirket, birden fazla aksiliğin ve hayal kırıklıklarının hedeflerine ulaşmasını engellediğini itiraf etti.

CEO Whit Gibbs ve Finans Direktörü Jodie Fisher, Compass Mining

Donanım madenciliği şirketi Compass Mining, CEO ve kurucu ortak Whitney “Whit” Gibbs ve CFO Jodie Fisher'ın istifa ettiğini duyurdu.

Compass Mining, birden fazla aksilik ve hayal kırıklığının onu hedeflerine ulaşmaktan alıkoyduğunu itiraf etti. Şirket, yeni liderliğin kendisini "bir sonraki gelişim düzeyine" taşımasının zamanının geldiğini söyledi.

CEO ve CFO'nun istifalarının bir sonucu olarak Compass Mining, Gibbs için kalıcı bir yedek ararken, Baş Teknoloji Sorumlusu Paul Gosker ve Madencilik Baş Sorumlusu Thomas Heller'i eş CEO olarak hizmet etmeleri için terfi ettirdi.

"Bu dönüşüm sayesinde, firma kendini tamamen paydaşlarının ve toplumun güvenini yeniden kazanmaya ve aynı zamanda her büyüklükteki madenciye sınıfının en iyisi hizmet sunma amacımızı gerçekleştirmeye adamıştır."

Bu şirketin geç karşılaştığı engellerden sadece biri. En son darbe, ev sahibi şirket Dynamics Mining'in geçen hafta Compass Mining ile olan anlaşmasını, firmanın onlara 600.000 doların üzerinde ödenmemiş fatura borcu olduğu için feshettiğini tweet atmasıyla geldi. Dynamics ayrıca Compass Madencilik çalışanlarını, makineleri geri almak için Maine'deki tesisine girmeye çalışmakla suçladı.

Bu arada işletme, 24 Haziran'da bir gün önceden haber vererek Discord kanalını kapattı. Bazı tüketiciler, hareketin iletişim kurma ve sorunları bildirme yeteneklerini kısıtladığından şikayet etti.

Compass Madencilik'in karşılaştığı zorluklar, tümü daha geniş ekonomik kaygılardan kaynaklandığı için nadir değil. Kripto para birimleri son zamanlarda ayı piyasasına girdiğinden, birçok madencilik şirketi kötü bir şekilde etkilendi.

Bu arada kripto piyasasındaki gerileme , daha önce bildirildiği gibi madencilerin canlı müzayedeler sırasında yüzlerce grafik kartı satmasına neden oldu.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ