Bu yazımızda sizlere CertiK (CTK) Nedir? sorusunun cevabını verecek ve projenin detaylarıyla ilgili bilgilendirmeler yapacağız.

CertiK (CTK) Nedir? İşte Tüm Detaylarıyla Kripto Para Birimi CTK Coin

Bu yazımızda sizlere CertiK (CTK) Nedir? sorusunun cevabını verecek ve projenin detaylarıyla ilgili bilgilendirmeler yapacağız.

CertiK (CTK) Nedir?

CertiK Chain, Cosmos SDK ile oluşturulmuş Delegated Proof-of-Stake (DPoS) blok zinciridir. Blok zinciri altyapısının ve merkezi olmayan uygulamaların güvenli bir şekilde inşa edilebileceği temel olarak hareket etmeyi amaçlamaktadır.

Güvenlik Oracle, CertiKShield Geri Ödeme Havuzu ve güvenli bir programlama dili (DeepSEA) dahil olmak üzere yerel zincir içi özelliklerle, CertiK, geliştirmeden dağıtım sonrasına kadar farklı tipteki blok zinciri ürünlerinin güvenliğini sağlamak için oluşturulmuştur.

CTK tokenı, platformun yerel yardımcı program tokenıdır ve aşağıdaki kullanım durumlarında kullanılır:

Akıllı sözleşme işlemleri için gaz tüketimi;

Ağ fikir birliği için stake etme;

Security Oracle ağına katılım ödülleri;

CertiKShield için teminat ve geri ödemeler;

Merkezi olmayan ağ yönetişimi için topluluk oylaması.

CertiK (CTK) Coin Nedir?

CertiK Chain, Cosmos SDK ile oluşturulmuş bir DPoS blok zinciridir. Blok zinciri altyapısının ve merkezi olmayan uygulamaların güvenli bir şekilde inşa edilebileceği temel olarak hareket etmeyi amaçlamaktadır. CertiK Zincirinin temel bileşenleri şunları içerir:

Güvenlik Oracle: Merkezi olmayan bir operatör ağı tarafından desteklenen gerçek zamanlı güvenlik kontrolleri gerçekleştirerek zincir içi işlemleri korur ve kripto projelerini kötü niyetli saldırılardan korur. Daha fazla bilgiyi burada bulabilirsiniz.

CertiKShield: Güvenlik sorunları nedeniyle herhangi bir blok zinciri ağının kaybolan, çalınan veya erişilemeyen kripto varlıklarının esnek, merkezi olmayan geri ödemelerini sunar. Gerçek zamanlı Güvenlik Oracle puanlarından ve CertiK Chain’in yönetişim sisteminden yararlanarak, merkezi olmayan bir üye ağı teminat sağlayabilir, ödüller alabilir ve blok zinciri topluluklarını korumak için talep taleplerini oylayabilir. Herkes tarafından görüntülenebilen müşterilerin listesi burada bulunabilir.

DeepSEA: Ethereum WebAssembly ve Ant Financial AntChain ile birlikte CertiK Chain’in sanal makinesiyle uyumlu güvenli bir programlama dili ve derleyici araç kutusu.

CertiK Sanal Makinesi (CVM): Ethereum Sanal Makinesi (EVM) ile tam uyumlu olan CVM, kullanıcıların akıllı sözleşme ve blok zinciri güvenlik bilgilerine erişmesine, bunları kontrol etmesine ve dahil etmesine olanak tanır. Bu, akıllı sözleşmelerin davranışlarını diğer akıllı sözleşmelerin güvenlik sertifikalarına göre değiştirmesini sağlar. Örneğin, bir ödünç verme sözleşmesi, kanıtlanabilir bir teminat gösterdiği takdirde, bir DAO sözleşmesine kredi sağlayabilir.

CertiK, Binance Akıllı Zincir CertiKShield Geri Ödeme Havuzunu finanse etmek için kullanılmak üzere 1.000.000 CTK taahhüt etti ve üyelerin varlıklarını hırsızlık veya kod arızasından kaynaklanan kayıplara karşı korumalarını sağladı.

CTK tokenı Binance’te işlem görüyor. Binance’te bu linkten hesap açarak %10 komisyon indirimi kazanabilirsiniz.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ