Çevre dostu Kanada merkezli bir Bitcoin madenciliği şirketi, bu hafta TSX Venture Exchange'de "SATO" hisse senedi sembolü altında halka açıldı.

Çevre dostu Kanada merkezli bir Bitcoin madenciliği şirketi, bu hafta TSX Venture Exchange'de "SATO" hisse senedi sembolü altında halka açıldı.

Kanada merkezli bir Bitcoin madenciliği şirketi bu hafta Toronto'daki TSX Venture Exchange'de halka açıldı. Ticaret arenasına girişi, Bitcoin kurucusu Satoshi Nakamoto'ya ithafen “SATO” hisse senedi sembolü altındadır. Canada Computational Unlimited (CCU.ai), yüksek kaliteli, karbon nötr bir Bitcoin madenciliği operasyonudur. Son zamanlarda, Kanadalı şirket Blockchain-özsermaye fonu True Global Ventures 4Plus'tan destek aldı. TGV 4Plus, CCU.ai işbirliğinden önce 100 milyon dolarlık fon sağladı.

Bitcoin Kurucusu Satoshi Nakamoto'ya Bir Saygı Duruşu

Maden işletmecisinin başkanı ve CEO'su Romain Nouzareth, dönüm noktası hakkında yorum yaptı. “CCU.ai, yatırımcılara sırasıyla kaynak verimli bir yatırıma ve kripto piyasasına katılma fırsatı sunuyor” dedi. Bitcoin'in gizemli mucidine atıfta bulunulan "Satoshi Nakamoto'ya bir saygı ifadesi olarak SATO ticker'ı almaktan da memnunuz". Bu arada, TGV 4 Plus'ın kurucusu Dusan Stojanovic, ortaklığın zorlayıcı bir faktörünün CCU.ai'nin çevre dostu yaklaşımı olduğunu söyledi. Kanadalı bitcoin madenciliği firması %100 hidroelektrikle çalışıyor. Açıklamaya göre, SATO hissesi geçici olarak 21 Eylül'de işlem görmeye başlayacak.

CCU.ai, Yeşil Odaklı Tek Kripto Merkezli Şirket Değil.

CCU.ai, yeşil odaklı tek kripto merkezli şirket değil. Bir bütün olarak kripto alanı, sektörü geleceğe taşıyacak bir trend olan çevre dostu yeni bir odak noktasına sahip. Daha önce bildirildiği gibi, Tesla'nın çevresel nedenlerle Bitcoin'i düşürmesinin büyük haberi sektörü sarstı. Kripto madenciliği, çevresindeki ortamlara çok fazla zorlanmaya neden olabilir. New York gölündeki bir Bitcoin madenciliği tesisinin haberi, iddia edilen çevresel etkisi konusunda büyük tartışmalara yol açtı. Çevresel aktivistler, ana pazarlarda büyümesini sürdürürken kripto endüstrisini hedef aldı.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ