Çevresel konular artık tün dünya ülkelerinin gündeminde. Kripto paraların gündemlerinde olduğu gibi.

Çevresel konular artık tün dünya ülkelerinin gündeminde. Kripto paraların gündemlerinde olduğu gibi. Çevrenin küresel bilinçlenmede daha büyük rol oynamaya ve karar verme süreçlerine pek çok yünden nüfuz etmeye başlaması gerçekten ironiktir. Bu durumun çevresel konularda sapmaya neden olabileceğine dair yorumlar yapılıyor.

Ağaçlar var ama ağaçları göremiyoruz. Çevresel konular karar almada birer faktör haline geldiler. Ancak her dönemeçte bir tehlikenin olduğunu görüyoruz. Doğal kaynağımız olan dünyanın her yerinde milyonlarca ağacın kesildiğine şahitlik ediyoruz.

Milyonlarca mikro karar ve mikro tehlike yüzünden dünya acı çekerken, öyle bir mekanizma ortaya konuldu ki , şimdilerde herkes ayağa kalkıp çevreci olduklarını iddia ediyor. İşin ilginç tarafı ise çevresel felaketlere sebep olanlar yine kendileri.

Çevresel konular ile ilgili olarak ortaya çıkan devasa problem ile uğraşabilmek içim yüzbinlerce beyne ihtiyacımız bulunuyor. Açıkçası bu acımasız gerçek karşısında önlemlerimizi almak ve bu yıkıcı akımı tersine çevirmek zorundayız.

Gerçek şu ki bu sorunlar daha önce olduklarından daha acil, zaman daralıyor ve şu anki çözümler bu sorunu çözmek çözebilecek kadar iyi çözümler değil. Şimdi bu durum bizim için çok büyük bir sorun.

Günümüzde güç boşluğunun üstesinden gelecek, insanları, işletmeleri ve politikacıları çok çeşitli şekillerde harekete geçirecek çözümler için yeni yollar aramak zorundayız. Bu bağlamda kripto paralar aranan yeni bir yol olabilir.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ