Reklam ağında, sektörde yaygın olan şeffaflık ve hatta reklam sahtekarlığı eksikliğine gitmesi gereken aracı ve üçüncü taraf hizmet sağlayıcılarının fazlalığı gibi birçok temel sorun vardır.

Çevrimiçi Reklam Endüstrisindeki Birçok Zorluk Kripto Alanı İçin Problem mi?

Reklam ağında, sektörde yaygın olan şeffaflık ve hatta reklam sahtekarlığı eksikliğine gitmesi gereken aracı ve üçüncü taraf hizmet sağlayıcılarının fazlalığı gibi birçok temel sorun vardır. Her dolarlık reklam geliri için yalnızca yaklaşık 0,35 dolar, bunu yayıncılara yapar, bu da elbette yayıncılar için daha düşük gelir ve reklamverenler için daha yüksek fiyatlar sağlar.

Reklam sahtekarlığı da sektörde önemli bir konudur, çünkü 2022 yılına kadar 44 milyar dolarlık reklam sahtekarlığına kaybedilecek, bu da son kullanıcı da dahil olmak üzere tüm taraflarda büyük kayıplar yaratır ve reklamverenler için daha da yüksek fiyatlar sağlar. Şeffaflık, gerçek dolandırıcılık söz konusu olmasa bile önemli bir konudur. Reklamverenlerin, Petrusenko'nun açıkladığı gibi paralarının nasıl harcandığına dair çok az fikri olabilir:

“İnanıyorum ki şeffaflık ana konudur ve esas sorun olmuştur. Reklamverenin parasının nereye gittiğine ilişkin bilgi eksikliği, hileli trafik için büyük bir boşluk açar. Geleneksel reklam ağları özellikle konu kriptoyla ilgili olduğunda birçok reklamı kısıtladığı için sansür artık başka bir büyük sorundur. Bu, birçok çevrimiçi işletmenin büyümesini önler ve erişimini büyük ölçüde sınırlar. ”

 Bu sorunların yanı sıra, tüketiciler çevrimiçi reklamcılık söz konusu olduğunda bile gizlilikleriyle giderek daha fazla ilgileniyorlar. Sözü edilen teknoloji devleri, kullanıcıları ve tercihleri hakkında büyük miktarda veri toplamaktadır. Bu, daha hedefli reklamlara yol açsa da, verileri tam bilgisi veya rızası ve hatta adı geçen verilerden para kazanma olasılığı olmadan “satılan” tüketiciler tarafından pek hoş karşılanmaz. Stingaciu, Cointelegraph'a reklamcıların bir sorun haline geldiğini söyledi, çünkü “kullanıcılar her yönden reklamlarla doyuruldu ve daha fazlası, reklamların engellenmesinden kaçmak için reklam engelleyicilere yöneliyor.”

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ