ABD Emtia Vadeli İşlemler Ticaret Komisyonu (CFTC), 72 yatırımcıyı yarım milyon dolardan fazla dolandırdığı iddiasıyla bir kişiye dava açtı..

CFTC, 72 Yatırımcıyı Bitcoin ve Kripto Paralarla Dolandıran Kişiye Dava Açtı

ABD Emtia Vadeli İşlemler Ticaret Komisyonu (CFTC), 72 yatırımcıyı yarım milyon dolardan fazla dolandırdığı iddiasıyla bir kişiye dava açtı..

ABD CFTC'si Breonna Clark ve firması Venture Capital Investments Ltd ve The Life Group'u 72 yatırımcıyı 534.829 $ dolandırmakla suçladı. Ticaret komisyonu ayrıca, bir BMW otomobilinin satın alınması da dahil olmak üzere, 400.000 $ toplanan fonların kişisel kullanıma gittiğini iddia etti.

ABD CFTC'si, Breonna Clark'a bir emtia havuzu işletmecisi tarafından dolandırıcılık, aldatıcı uygulama yoluyla sahtekarlık, bir emtia havuzu operatörü olarak kaydolmama ve bir emtia operatörü olarak kaydolmama ile suçluyor. CFTC'ye göre Breonna, yatırımcıları yanlış yönlendirmek için yanlış hesap beyanları yayınladı ve toplanan bazı fonları diğer yatırımcıları ödemek için kullandı. Fonun sadece küçük bir kısmı havuz adına işlem yapmak için kullanıldı.

Clark İddia Edilen Plan Aracılığıyla Toplanan Fonları İade Edemedi

CFTC şikayetine göre, birkaç havuz katılımcısı, ilgili dönemde çeşitli zamanlarda, hesaplarından fon çekmelerini talep etti. Bu taleplerin bazılarına Clark yanıt vermedi ve diğer durumlarda iddia edilen dolandırıcı sahte mazeretlerle cevap verdi. Katılımcıları havuzlamak için yaptığı yanlış mazeretlerden biri, CFTC'nin bir denetim yürütmesiydi, ancak CFTC herhangi bir işlem yapmadığını doğruladı.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ