CFTC başkanı Rostin Benham, Ether'in bir menkul kıymet olduğunu söyleyerek önceki açıklamalarını geri çekiyor.

 CFTC Başkanı, Yalnızca Bitcoin

CFTC başkanı Rostin Benham, Ether'in bir menkul kıymet olduğunu söyleyerek önceki açıklamalarını geri çekiyor. CFTC, kripto piyasasının daha fazla gözetimi için lobi yapıyor.

ABD Emtia Vadeli İşlemleri Ticaret Komisyonu  CFTC  başkanı Rostin Benham, Bitcoin'in (BTC) emtia olan tek kripto para birimi olduğunu söyledi. Yorumları, Ethereum'un (ETH) bir menkul kıymet olabileceğini öne sürüyor.

Microstrategy'nin CEO'su Michael Saylor, Princeton Üniversitesi'ndeki yalnızca davetlilerin katıldığı bir kripto etkinliği sırasında Benham'ın sözlerine atıfta bulunan bir tweet'te bunu belirtti. Ateşli bir Bitcoin maksimalisti olan Saylor, CFTC başkanının Ether'in de bir emtia olabileceğini öne sürdüğü Ekim ayında yaptığı açıklamalardan artık geri adım attığını paylaştı.

O sırada Manhattan'da Rutgers Law, Wall Street Blockchain Alliance ve Lowenstein Sandler tarafından düzenlenen sempozyumda konuşan Benham, kardeş düzenleyici Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu'nun (SEC) ileri sürdüğünün aksine, Ether'in bir emtia olduğunu belirtmişti. ve komisyonu tarafından düzenlenmelidir.

Benham'ın Ether'in muhtemelen bir menkul kıymet olması konusundaki son duruşu, ETH piyasasının tamamen Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu'nun (SEC) yetkisi altında olacağı anlamına gelebilir. Bu arada, Princeton sunumu sırasında Benham, kripto piyasasının artık her zamankinden daha fazla düzenlemelere ihtiyacı olduğunu da iddia etti.

Fortune, Benham'ın kripto devleri ve Joseph Lubin, Michael Novogratz, Peter Briger Jr. ve Daniel Morehead dahil olmak üzere Princeton mezunları tarafından finanse edilen blockchain odaklı bir enstitü olan Princeton's DeCenter tarafından düzenlenen etkinlik sırasında düzenlenmemiş bir kripto piyasasının tehlikelerini vurguladığını bildirdi. hepsi mevcuttu.

Benham, CFTC'nin kripto piyasasına yönelik eylemlerini, varlık sınıfının "işlediğimiz hiçbir emtiaya benzemediğini" söyleyerek savundu. Sınırlı kaynakları olan CFTC'nin, harekete geçmeden önce kanun koyucuların ve politika yapıcıların netlik sağlamasını bekleme lüksü olmadığını da sözlerine ekledi.

Bu arada, CFTC'nin düzenleyiciye binlerce dolar bağışladığı iddia edilen eski FTX CEO'su Sam Bankman-Fried ile bağlantısı nedeniyle karşı karşıya kaldığı eleştirileri de reddetti.

CFTC Daha Fazla Kripto Gözetim Gücü İçin Savaşıyor

Etkinlik, Benham'ın kanunları/politika yapıcıları dijital varlıklar için düzenleyici netliği hızlandırmaya çağırdığı ilk sefer değil. CFTC başkanı, Kongre'ye belirli kripto para birimleri üzerinde düzenli olarak daha fazla denetim yetkisi vermesi ve kripto pazarındaki görevlerini yerine getirmesine yardımcı olmak için komisyonun bütçesini artırması için çağrıda bulunuyor.

Son zamanlarda CFTC'nin stablecoin'leri denetlemesi gerektiğini belirten SEC başkanı Gensler'den bile destek alan hamlesi, Kongre'de CFTC'nin yetki alanını genişletmeyi amaçlayan birkaç yasa tasarısı gördü.

Eylül ayında, Senato Tarım Komitesi liderleri, Başkan Debbie Stabenow (D-Mich.) ve kıdemli Cumhuriyetçi John Boozman (R-Ark.) tarafından sunulan bir yasa tasarısı, Stacey Plaskett olarak yasalaşma yolunda usule ilişkin bir adım attı. Bir Temsilciler Meclisi milletvekili, Bloomberg'den haber başına çabayı destekleyen bir yasa tasarısı çıkardı.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ