ABD Emtia Vadeli İşlemler Ticaret Komisyonu (CFTC), dijital para birimlerini ayrılmış hesaplarda tutan vadeli işlem komisyonu tüccarlarına (FCM'ler) yeni bir danışmanlık yayınladı.

CFTC, Kripto Para Birimlerini Tutmak İçin Gelecekteki Komisyonlara Yeni Tavsiyeler Veriyor

ABD Emtia Vadeli İşlemler Ticaret Komisyonu (CFTC), dijital para birimlerini ayrılmış hesaplarda tutan vadeli işlem komisyonu tüccarlarına (FCM'ler) yeni bir danışmanlık yayınladı.

Düzenleyici, Emtia Borsası Yasası'nın müşteri koruma hükümlerinin vadeli işlem müşterileri tarafından yatırılan dijital para birimleri için nasıl geçerli olduğunu ele aldı.

ABD CFTC basın açıklamasında, yeni danışma belgesinin FCM'lere "fiziksel olarak teslim edilen vadeli işlem sözleşmeleri veya takaslarla bağlantılı olarak müşterilerden yatırılan belirli dijital para birimlerini" tutma ve raporlama konusunda rehberlik edeceğini açıkladı.

"Buradan 7 BTC hoşgeldin bonusu ile kripto bahislerine göz atın"

CFTC, sorumlu fintech inovasyonunu teşvik etmeye ve düzenlemeleri iyileştirmeye kararlı.

ABD düzenleyici, yeni danışma belgesini Swap Bayi ve Aracı Gözetim Bölümü (DSIO) aracılığıyla yayınladı.

Bölümün yöneticisi Joshua Sterling, "CFTC sorumlu fintech yeniliğini teşvik etmeye ve bunu yapmanın kurallarımızla tutarlı olduğu durumlarda kayıtlı firmaların düzenleyici deneyimlerini iyileştirmeye kararlıdır. Bu tavsiye, bu kritik hedefleri daha da ileriye taşıyor ve Komisyon dijital varlık türevleri için bütünsel bir çerçeve oluşturmaya çalışırken bu konularda ek kesinlik sağlayacaktır" diyor.

Düzenleyici, müşterilerin kripto para birimlerini FCM'ler tarafından kabul etme ve tutma konusundaki görüşünü inceledi.

Bununla birlikte, yeni tavsiyenin, FCM'ler tarafından yabancı piyasalarda vadeli işlem veya opsiyon ticareti yapan müşteriler adına tutulan kripto para birimleri için geçerli olmayacağı açıklığa kavuşturuldu.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ