CFTC Başkanı Rostin Behnam'a göre, düzenleyici bir çerçevenin sağlanması, yerleşik kurumların kurumsal girişleri deneyimlemelerine yol açacaktır.

CFTC Net Bir Çerçeve Sunduğunda Bitcoin (BTC) Fiyatı Patlayacak

CFTC Başkanı Rostin Behnam'a göre, düzenleyici bir çerçevenin sağlanması, yerleşik kurumların kurumsal girişleri deneyimlemelerine yol açacaktır.
Son zamanlarda, Senato Tarım Komitesi liderleri, CFTC'nin kripto endüstrisi için düzenleyici haline geldiğini görebilecek iki taraflı bir yasa tasarısı önerdi.
Amerika Birleşik Devletleri, onay bekleyen Kongre'ye sunulan birkaç fatura ile kripto endüstrisini düzenlemek için çaba sarf ediyor. Son birkaç yıldır ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) ve Emtia Vadeli İşlemler Ticaret Komisyonu (CFTC) kripto piyasasının sorumluluğunu üstleniyor.

CFTC Başkanı Rostin Behnam'a göre, kripto endüstrisi CFTC liderliğindeki bir düzenlemeden yararlanabilir. Bunun tüm düzenleyici belirsizlikleri ortadan kaldırabileceğine ve yatırımcıların güvenini geri kazanabileceğine inanıyor. Bu durumda, Bitcoin fiyatını ikiye katlayabilir.

İyi düzenlenmiş bir alanımız varsa büyüme gerçekleşebilir. CFTC tarafından düzenlenen bir pazar varsa, Bitcoin fiyatı iki katına çıkabilir.

Behnam, piyasa katılımcıları için düzenleyici netlik için yaptığı sürekli çağrılarla tanınır. Ona göre, düzenleyici bir çerçevenin sağlanması, yerleşik kurumların kurumsal girişleri deneyimlemelerine yol açacaktır.

Banka dışı  kripto kurumlar düzenleme üzerinde gelişirler, düzenleyici kesinlik üzerinde gelişirler ve eşit bir oyun alanında gelişirler. Ve aksini söyleyebilirler, düzenlemenin türü hakkında tartışabilirler - ama en çok sevdikleri şey düzenlemedir çünkü onlar en zeki, en hızlı ve en iyi kaynaklara sahip olanlardır. Bu özelliklerle piyasadaki herkesi yenebilirler.

CFTC'ye Kripto Endüstrisi Üzerinde Kontrol Verilecek

Son zamanlarda, Senato Tarım Komitesi liderleri, CFTC'nin kripto endüstrisi için düzenleyici haline geldiğini görebilecek iki taraflı bir yasa tasarısı önerdi. Bu durumda, yetkisi kripto spot piyasalarına kadar uzanacaktır.

Bu, tüm kripto ticaret firmalarının ajansa kaydolması gerektiği anlamına gelir. Behnam, CFTC'nin sektörü düzenlemek istiyorsa, nakit sıkıntısı çeken kurumların vergi uygulamasına izin verecek yasa tasarısının iyi düşünülmesi gerektiğine inanıyor.

Şimdilik, kripto endüstrisi üzerindeki ikili yargı yetkisi ve tahsis edilen bütçesi, CFTC'nin kripto suçlarıyla etkin bir şekilde başa çıkmasına yardımcı olmuyor. Ona göre, alınan 60'tan fazla vaka, yeteneklerinin sadece bir ipucu ve buna rağmen, ihbarcılara, müşteri şikayetlerine ve ipuçlarına güvenmek zorunda kaldılar. Ayrıca, çeşitli ticaret platformlarını etkin bir şekilde izlemek için geleneksel gözetim araçlarına ve piyasa gözetim araçlarına sahip olmadıklarını açıkladı. Bunların çabalarını boşa çıkaran ciddi zorluklar olduğuna inanıyor.

Kongre tarafından [şu anda] el konulan parayız ve bu bizi, ne kadar para tahsis edileceği konusunda sürekli gergin olduğumuzu hissettiğimiz bir konuma getirdi. Yaklaşık beş veya altı yıllık sabit fonlamanın yaralarını ve yaralarını hala hissediyoruz.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ