Amerikan mali düzenleyicileri, sektörü daha iyi anlamak için büyük stablecoin projelerine oturdu.

CFTC, Stablecoinler Hakkında Her Şeyi Öğrenmek İçin Toplantı Düzenliyor

Amerikan mali düzenleyicileri, sektörü daha iyi anlamak için büyük stablecoin projelerine oturdu.

Emtia Vadeli İşlemler Ticaret Komisyonu Teknoloji Danışma Komitesi, 26 Şubat'ta stablecoinler, kripto para sigortası, saklama uygulamaları ve siber güvenlik hakkında bilgi edinmek için halka açık bir toplantı yaptı.

Üç stablecoin projesi: JPM Coin, Markerdao ve Paxo toplantıda hazır bulundu ve toplantı sırasında stabilcoinlerin farklı yönlerini tartıştılar.

Komite stablecoinlerle ilgili çeşitli konuları tartıştı. Birincisi, Paxos'un mevcut stablecoin projelerinden ikisinin kullanım durumları hakkında konuşan Paxos CEO'su Charles Cascarilla tarafından sunuldu.

Bir diğer rapor Global Dijital Piyasalar Başkanı Eddie Wen tarafından sunuldu. JPM Coin durumu ve şu anda projenin geliştirilmesinden bahsetti.

Bu konuyla ilgili olarak, CFTC Komiseri Brian Quintenz açılış konuşmasında JPM Coin'in kurumsal JPM müşterileri arasındaki blok zincirinde anlık ödeme transferleri için kullanılabilecek JP Morgan Chase'de belirlenen hesaplarda tutulan ABD Doları'nın dijital bir temsili olarak tasarlandığını söyledi. .

MakerDAO Vakfı Başkanı Steven Becker, stablecoinin son durum çalışmasını sağladı. Bugün merkezi olmayan finansın veya DeFi'nin nasıl olduğuna dair bir genel bakış sundu.

Stablecoinlerin Likit Değişim Ortamları Olarak Hizmet Etme Potansiyeli Var

CFTC Komiseri Brian Quintenz, yakın gelecekte likit değişim araçları olarak stablecoinlere olumlu bir bakış açısına sahip ve şunları ekledi:

“Bu tür bir korelasyon değeri sağlama ilerlemesinde, stablecoinler, tokenizasyon yoluyla, canlı, likit değişim ortamları olarak işlev görme ve akıllı sözleşmelerin güçlü sağlayıcıları olarak hizmet etme potansiyeline sahiptir.”

Stablecoinlerin Gelecekteki Görünümü

IMF'nin Para ve Sermaye Piyasaları Bölüm Başkan Yardımcısı Tomasso Mancini-Griffoli, kamu politikasının bazılarının stablecoinlerle dikkate alınması gerektiğini vurguladı. Bu politikalar arasında finansal istikrar, para politikası kontrolü, gizlilik, rekabet, verimlilik, tüketicinin korunması ve finansal bütünlük bulunmaktadır.

 ABD hükümeti dijital dolara taşınmaya çalışıyor. CFTC'nin eski başkanı Christopher Giancarlo, Federal Rezerv'in tamamen dijital bir para birimi verme zamanının geldiğine inanıyor.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ